خیلی از افراد فعال در سئو لینکای نوفالو رو واسه سئو بد میدونن. این لینکا به اون اندازه که به وسیله اونا می گن، بد هستن؟ جواب این سوال نه س و شاید خیلی از شما رو غافلگیر کرده. در ادامه به این مسئله می پردازیم که به چه دلیل این افراد در اشتباه هستن.
نوفالو

بک لینکا

بک لینک

نویسندگان در شروع مطالب خود تلاش می کنن که در جمله ای کوتاه در اول، حال و هوای ماجرای کتاب رو توضیح بدن. در لینک دهی به مطالب هم همین ماجرا برقراره. متن لینکا بیان کننده موضوعیت صفحه س.

اول از همه اینکه لینکایی خوب هستن که طبیعی بوده و براساس تکنیکای کلاه سفید به دست اومده باشن. این جور لینکا اشاره به صفحه دیگری دارن و محتوای اون رو تایید می کنن.

مثلا اگه ما همین جا به سایت دیگری لینک بدیم، به گوگل و بقیه موتورهای جستجو اعلام می کنیم که مطالب اون لینک، با این صفحه در رابطه بوده و دارای محتوای با ارزشیست.

این جور لینکا موجب افزایش پیج رنک اون صفحه شده و در یافته های جستجو هم رتبه بالاتری رو به . موتورهای جستجو با استفاده توانایی خود قادر به شناسایی فرمت این جور لینکا هستن.

این مسئله چیجوری واسه سئو می تونه بد باشه؟
سوال هوشمندانه ایست. در بعضی مواقع، نویسنده مطلب لینک رو با تگ نوفالو در کد اون منتشر می کنه. این تگ به موتورهای جستجو اعلام می کنه که امتیاز صفحه رو به اون لینک انتقال ندن.

این عمل به کام خیلیا خوش نمیاد. هدف از نوفالو کردن لینکا، جلوگیری از اسپم کردن افراد در لیست کامنتا و دیگه قسمت هاست. بعضی مواقع هم این سیستم موجب فالو نشدن حتی صفحات معتبر هم می شه.

اسپم

چیجوری یه لینک نوفالو می تونه تاثیر مثبت داشته باشه؟
اول از همه اینکه فالو یا نوفالو بودن یه لینک موجب موفقیت یا شکست در سئو نمی شه. سئو خارجی سایت در دراز مدت تاثیر گذاره. یه لینک نوفالو هم اینجا هیچ تاثیر واقعی روی پیج رنک نمی ذاره.

دوم اینکه این لینکا کارکردای مثبتی هم دارن. اونا موجب هدایت کاربران به سایت شده و در نتیجه سئو سایت پیشرفت پیدا میکنه.

مهمتر از همه اینکه این لینکا نوفالو موجب آگاهی کاربران از وجود سایت شما می شه. اگه کاربری لینک شما رو در سایتی ببینه، اونا در ظاهر نمی تونن متوجه فالو یا نوفالو بودن اون بشن. اونا فقط لینکا رو به عنوان دریچه جدید از مطالب میبینن.

اونا با به کار گیری این لینکا وارد سایت شما شده و در صورت با ارزش بودن محتوای اون، به مطالعه دیگه قسمتای سایت شما پی پردازند. این درگیر شدن کاربران با سایت، احتمال خرید اجناس یا خدمات شما رو زیاد می کنه.

با به کار گیری وسایل مناسب، سئو رو راحت تر کنین
داشتن یه روش هدف دار سئو مناسب نیازمند فعالیت بسیار زیادیست. ابزارهایی در این مورد وجود دارن که کار شما رو در لینک سازی راحت تر می کنن.

یکی از بهترین وسایل بررسی لینکای سایت شما و رقبایتان، وسیله Open Site Explorerه. با به کار گیری این وسیله ارزش لینکاتون گزارش شده و فالو یا نوفالو بودن اونا به اطلاعتان می رسه.