سامسونگ چند سالیه که سرگرم بررسی و طراحی یه گوشی تاشوه. دی جی کو مدیر بخش دستگاه های سیار این شرکت قبل از این وعده داده بود که اولین گلکسی نوت تاشو Galaxy X در سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار عرضه می شه.

با این حال، به نظر می رسد هنوزم چند ماهی تا ورود این گوشی به بازار زمان باقیه. اون گونه که وال استریت ژورنال گزارش داده، سامسونگ برابر با برنامه های از پیش تعیین شده در نظر داره در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی این گوشی رو عرضه کنه.

نمونه اولیه این گوشی با اسم رمز Winner در ابعاد ۷ اینچی عرضه می شه. صفحه نمایش این گوشی انعطاف پذیر بوده و مثل یه کیف پول خم می شه. این نمونه اولیه هم اینکه به دوربین هایی در جلو و عقب تجهیز شده.

سامسونگ گفته که این گوشی در دو مدل ساخته می شه. نمونه اولیه واسه بازارهای خاص طراحی شده و ابعادی کوچیک داره، اگه عرضه این نمونه با استقبال مواجه بشه، اون گاه نمونه بزرگ تر اون در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی به بازار عرضه می شه.

این دستگاه ممکنه سرآغازی بر عرضه گروه جدیدی از اجناس محسوب شه که پس از گلکسی اس و گلکسی نوت از طرف سامسونگ ساخته می شه.

سامسونگ شدیدا در تلاشه تا لقب اولین شرکتی رو از اون خود کنه که اینجور گوشی های تاشویی رو تولید می کنه. بر همین پایه اولویت اصلی مدیران ارشد این شرکت عرضه این گوشیه تا انگار استقبال بسیار ضعیفی که از گلکسی اس ۹ به عمل اومد رو جبران کنه.

طبق گزارش های منتشر شده سود سامسونگ از عرضه گلکسی اس ۹ خیلی کمتر از پیش بینی های اولیه بود. کارشناسان بر این هستن که قیمت این گوشی بالاتر از ۱۵۰۰ دلار هستش.

طبق گزارش های قبلی، سامسونگ گوشی تاشو خود یعنی گلکسی ایکس رو به نمایشگری با وضوح تصویر ۴K مجهز می کنه. نوع نمایشگر این گوشی از نوع سوپر آمولد (Super AMOLED) است.

بدیش اینه الان هیچ اطلاعات بیشتری در مورد گوشی هوشمند گلکسی ایکس سامسونگ منتشر نشده، اما بدون دودلی در آینده خبرهای بیشتری در مورد این گوشی مجهز به نمایشگر تاشو خواهیم شنید.

منبع: shabakeh-mag.com