در عصری که «عصر اطلاعات» نامیده می شه و می توان به راحتی از منابع زیاد و زیادی که در دور و برمون هست اون رو به دست آورد. اما بازم می بینیم که بیشتر افراد اوقات خود رو با شبکه های اجتماعی پر می کنن غافل از این که رقابت در این دنیا روز به روز سخت تر و شدیدتر می شه و اندازه درخواست به صورت روزانه افزایش می یابد و تنها راه پیشی گرفتن از بقیه به دست آوردن جزییات بیشتر و دونستن زیاد و در نتیجه افزایش هوشه.

اینترنت یکی از بهترین منابع واسه افزایش هوش و آماده کردن خود واسه رسیدن به موفقیته. البته اگه شما واقعا تصمیم داشته باشین تا عمیق بکاوید و زمان خود رو صرف جستجو در سایت های مناسب کنین. اگه به دنبال رسیدن به این هدف هستین حتما یه سر به این سایت ها زیر بزنین.

بازدید از این ۸ سایت باعث افزایش هوش تون می شه
۱ – دیتاکمپ (DataCamp)

دیتا در حال بزرگ شدنه و دیتاکمپ مسیریه به طرف یادگیری کدنویسی و علم داده. پروسه سیستم آموزشی این سایت به حدی ساده و راحته که به کاربر کمک می کنه تا دید مناسب و بهتری نسبت به کدنویسی پیدا کنه. با این که تموم دوره های این سایت از ماهیانه گرفته تا سالیانه؛ پولیه؛ اما قطع به یقین اگه واسه این سایت وقت کافی بذارین در آخر باهوش تر می شید.

۲ – TED-Ed

سایت تد (TED) پلتفرمی رو در اختیار شما قرار می دهد که می تونید به درس های ویدئویی جور واجور که بوسیله کارشناسان خبره ارائه شده دسترسی داشته باشین. ایده پشت این سایت ارائه درس هاییه که ارزش اشتراک گذاری واسه کاربرانی رو داشته باشن به دنبال موضوعات خاص هستن. شما می تونید با پخش کردن این ویدئوها که بعضی از اون ها حتی جوایزی هم کسب کرده ان پایه گذار یه بحث جدید بین کسائی باشین که به اون موضوع علاقه دارن.

۳ – Instructables

این سایت از شما می خواهد هر چیزی که علاقه دارین رو یاد بگیرین. با به کار گیری دستورات ساده و ویدئوهای سرگرم کننده و جذاب و شاد کننده و باحال می تونید علم خود رو بالاتر ببرین. اگه شمام کارشناس و صاحب نظر هستین می تونید ساخته های خود رو روی سایت بذارین و اون چیزی رو که می دونین با بقیه مردم دنیا به اشتراک بذارین.

۴ – پروژه گوتنبرگ (Project Gutenberg)

در این سایت شما به یه کتابخونه دیجیتال دسترسی دارین و می تونید هر اون چه که خواستین رو دانلود کنین. سایت نامبرده با داشتن بیشتر از ۵۰ هزار کتاب الکترونیکی واسه خوندن و یا دانلود کردن؛ مطمئنا به شما کمک می کنه تا سطح علم خود رو پیشرفت بدید. حتی اگه ایده و نظری داشته باشین؛ این سایت به شما این امکان رو می دهد که کتاب الکترونیکی رایگان خود رو بسازین و با بقیه به اشتراک بذارین.

۵ – Udemy

اگه شما کسی هستین که به موضوعات جور واجور علاقه دارین؛ این سایت با بیشتر از ۳۰ هزار دوره در مورد های متفاوت به شما منبع بسیار خوبی ارائه می دهد. این موضوعات هم گستردگی خیلی زیادی داره و هم این که بوسیله کارشناسان هر بخش پیشرفت پیدا کرده.

۶ – مدرسه عکاسی دیجیتال (Digital Phtography School)

فرقی نمی کنه که یه تازه کار تازه کار باشین یا این که تا حدی مهارت داشته باشین؛ مدرسه عکاسی دیجیتال به شما هر اطلاعاتی که واسه مهارت های عکاسی نیاز دارین رو ارائه می دهد. این سایت شامل مجموعه ای مهم از مقالات زیاد و یه تالار گفتمانه که امکان رابطه با بقیه عکاسان و به اشتراک گذاری تجربیات اون ها رو جفت و جور می کنه.

۷ – کرسرا (Coursera)

در سایت کرسرا؛ با بیشتر از ۸۰۰ دوره از موضوعات جور واجور از جمله مهندسی مالی؛ تاریخ اینترنت و … روبرو هستین. به عنوان یه پلتفرم آموزشی؛ کرسرا شما رو قادر می سازه تا علم خود رو روی موضوعات متفاوت زیاد کنین.

۸ – لایف هک (LifeHack)

بی انصافیه اگه که این مقاله رو بدون اشاره به لایف هک تمومش کنیم. این سایت به شما کمک می کنه تا به اطلاعاتی دسترسی پیدا کنین که باعث بهتر شدن و پیشرفت خلاقیت شما می شه؛ به شما در نزدیک شدن و رسیدن به اهداف کمک می کنه و ارتباطات شما رو بهبود می دهد. با اطلاعاتی که از این سایت به دست می بیارید می تونید فرد بهتری شید و در جامعه با سهولت بیشتری به جستجو بپردازید. موضوعاتی که روی سایت قرار گرفته شامل ارتباطات؛ خلاقیت؛ اختراع؛ تربیت بچه؛ کار و بقیه مباحث می شه. اگه می خواهید در این دنیای پر از رقابت حرفی واسه گفتن داشته باشین تموم این مباحث به شما کمک می کنه.

منبع: وقتی واسه تغییر