داشتن دوست باعث می شه زندگی و سلامتی تون طولانی تر شه.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ بررسیایی که دانشگاه هاروارد روی سلامتی پرستاران در ۱۹۷۶ انجام داده بود ، این نکته رو که دوستی خوب به خصوص واسه زنان ،ربط داره با تندرستی بهتر،سرزندگی بیشتر وقتی که پیرتر می شن و امکان زندگی طولانی تر ،تایید می کنه – و مشخصه که اشاره به سرحالی بیشتر هم که احتیاجی نیس-

happy_people_circle

دوستان چه صمیمی یا غیر صمیمی باشن در زمانای سخت مثل از دست دادن کسی ،مریضی یا دیگرچالشای شخصی پشتیبانی وپشتیبانی خود رو اعلام کرده وباعث خلاص شدن از استرس می شن.

دوستان هم اینکه می تونن شریک شادیا،جشنا و موفقیتاتون باشن همونطور که می تونن تشویق کننده شما باشن وقتی که قصد انجام دادن کار مهمی مثل ورزش،ترک سیگار یا بهبود سلامتیتان دارین.

از اونجایی که ما رفتارا و عادات کسائی رو که بیشتر زمانمان رو با اونا پشت سر می گذاریم قبول می کنیم،دوست شدن و پرورش دوستی با کسائی که برنامه زندگی سالم و دید مثبتی به زندگی دارن ما رو به تندرستی بهتر و سالم بودن می بره.

با این حال وقتی که زندگی شلوغ و پر مشغله می شه، بیشتر وقتا این روابط ما با دوستانمانه که بیشتر از همه آسیب می بینه.

پس شما چیجوری دوستان خوبی رو که دارین نگه می دارین یا دوستان جدیدی پیدا می کنین؟ اینجا به چند روش اشاره شده….

  1. دوستی یه خیابون دو طرفه س. واسه اینکه دوست خوبی داشته باشین، باید در اول یه دوست خوب باشین.اگه زیاد همدیگه رو نمی ببینن تو یه دوره دردسترس باشین.
  2. موفقیتاشون رو تشویق کنین، در شادیای شون شریک شید و در زمان نیازمندی کمک و پشتیبانی خود رو اعلام کنین.
  3. بعضی وقتا فقط حضور داشتن یا یه حرف دلگرم کننده تموم چیزیه که نیازه.هر موقع که امکان داره ،وقتی رو واسه تفریح و خوشی با همدیگه سپری کنین.

این زمان و انرژی در رابطه و در سلامت جسمی و روحی خودتون سرمایه گذاری شده.

دوستان زیادی ندارین یا دوستان جدیدی نیاز دارین؟

حتی خجالتی ترین افراد هم می تونن بوسیله کارای داوطلبانه ،شرکت تو یه کلاس (یوگا،رقص،حسابداری)،عضو شدن تو یه باشگاه (دویدن،نقاشی ،باغبانی)، حضور در گروه پشتیبانی،شرکت کردن تو یه جامعه آنلاین، دوست جدیدی پیدا کنن.

وقتی شما با آدمایی که با شما چیزهای مورد علاقه مشترکی دارن ، رابطه برقرار می کنین،به صورت خودکار با اونا صمیمی میشین.

مطمئن شید که رابطه ای رو که می خواین انتخاب کنین و پرورش بدید،موجب رشد شما شه.

اگه دوست شما کسیه که بیشتر اوقات شکایت و انتقاد می کنه وشما رو با احساسی بدتر از وقتی که با اونا مواجه میشین رها میکنه-یا کسی که معمولا تلاش هاتون رو واسه اصلاح خود تخریب می کنن،شاید زمان اون باشه که از اونا بگذرید و یه شخص جدید رو پیدا کنین ،رفیقای مثبت اندیش بیشتر.

یادتون باشه که اگه بدبختی شریک می خواد ،همین طور موفقیت،شادی و سلامتی هم نیازمند یار و همراه س.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

آی بانو