شبکه تلویزیونی الجزیره قطر به نقل از منابع آگاه خود نوشت: از حدود یه هفته پیش اولین روزنامه خود رو با عنوان “دابق” منتشر کرد که فعلا در سطح عراق منتشر می شه.

ابوثائر یکی از عناصر اطلاع رسانی گروه داعش گفت که اونا یه روزنامه به نام “دابق” رو منتشر کرد که این نام برگرفته از نام “جنگ دابق” است که سلیم اول سلطان عثمانی علیه حکومت ممالیک در نزدیک شهر حلب انجام داد و ایجاد کننده امتداد تسلط عثمانی ها در سرزمین شام و مصر شد.

ابوثائر گفت: پخش این روزنامه در مناطق تحتِ کنترل داعش در عراق انجام می شه اما پخش اون تا الان در چارچوب مرزهای داعش در سوریه انجام نشده.

اون در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره اضافه کرد: این روزنامه کلا درباره نتیجه های داعش و چیزی که به مسلمانان تقدیم کرده و می کنه، است. این روزنامه هم اینکه شامل اگاهی مردم درباره تشکیل شرع خدا و حدود اون در کشور و طرح هاییه که داعش درتلاش واسه ایجاد اون هستش.

ابوثائر گفت: داعش در تلاش واسه انتشار روزنامه دومی واسه اگاهی مردم درخصوص اهمیت خلافت اسلامی و اهداف و نقش اون در احقاق حق به همراه توضیح و توضیح علل ضرورت بیعت مردم درچارچوب مرز دولت اسلامی و خارج از اون از ابوبکر البغدادی خلیفه مسلمینه.

اون گفت که اونا تا این لحظه نامی واسه این روزنامه انتخاب نکرده ان و به احتمال زیاد نام اون رو “خلافت ۲” یا “وسیله واسه خلافت” بذارن. ابوثائر اضافه کرد: این دو روزنامه رایگان پخش می شه و ما به منتشر کردن نسخه کاغذی این دو روزنامه اکتفا نمی کنیم بلکه نسخه اینترنتی اون هم منتشر و از راه امیل واسه همه کسائی که به مسائل و روند کارای داعش در جهان اهتمام می ورزند، فرستاده می شه.

این مسئول اطلاع رسانی گروهک داعش اضافه کرد: این دو روزنامه به زبانای عربی و انگلیسی منتشر می شه و تلاش می کنیم که زبون فرانسوی رو هم به اون اضافه کنیم.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر به نقل از فردی به نام فراس الفراتی که ایشون رو یه فعال رسانه ای در شهر رقه سوریه توصیف کرد، گفت: بعضی از عناصر داعش از چندین روز پیش در بین اهالی رقه از منتشر کردن روزنامه داعش سخن می گن که در چارچوب مرزهای تحتِ کنترل داعش در سوریه پخش و در اون واسه گسترش ایده و افکار این گروه واسه مردم و تلاش واسه راضی کرد اونا درخصوص ضرورت بیعت با خلیفه خودشون تلاش می شه.

روزنامه داعش

تسنیم داعش