تا الان از خود پرسیده اید که درباره آفریقا چه میدونید؟ شایدً، شما دست کم یه نظر درباره این قاره قشنگتر اما نامعلوم دارین.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ در این مقاله می خوایم ۷ تصور غلط دور و بر آفریقا رو یادآوری کنیم که از زبون خود اونا گفته شده. اگه شمام تا الان معتقد به این نظرات و خیالات بودین، بهتره تا کمی در مورد دیدگاه های خود تجدید نظر کنین.

  1. همه ی ما در کلبه زندگی می کنیم

این یه سوال متغیره که بیشتر، بیشتر از اون چه فکر کنین پرسیده می شه. آدمایی که هیچوقت شهرهای بدون کلبه های گلی ما رو ندیده ان، معمولاً این سوال رو می پرسن. با در نظر گرفتن گیاهان خوراکی موجود در دشت ساوانا، سخته باور کنین که این قاره پهناور، منزل گاه بعضی از سریع ترین شهرهای در حال رشد در سراسر دنیا هستش.

در مناطق دهاتی، کلبه های گلی، شکل رایجی واسه خونه ها هستن، اما رشد سریع اقتصاد باعث مهاجرت مردم به مناطق شهری شده. بله، این به معنی شهرای بزرگ، با خونه های آجری، برق، اینترنت و آب لوله کشیه.

  1. آفریقایی، یه زبون جداگونه و مجزاه

7 تصور غلط درباره آفریقا

این سوال که « شما آمریکایی صحبت می کنین؟»، خواه یا ناخواه یه رفتار دوطرفه واسه اینه که «من آفریقایی صحبت می کنم.» شک نداشته باشینً، زبانای مختلفی در تموم مرزهای سراسر دنیا هست، اما فقط در حدود ۲۰۰۰ نفر از آفریقاییا به این زبون صحبت می کنن. استعمار در این قاره، باعث شده تا مردم اون، زبانای انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و پرتغالی رو خوب صحبت کنن.

  1. در «ساوانا»، هرکی یه بز کوهی/ شیر رو در خونه، به عنوان حیوان خونگی نگه می داره

در مشاهده ای دقیق به تمدن آفریقا، میشه فهمید که این قاره به عنوان یه بندرگاه کشف-سیاحتی، دچار نتیجه های جبران ناپذیری شده.

«Mulenga» این جور جواب میده: “بله، من یه شیر خونگی دارم، من هر روز با اون به اداره میرم، به جز زمانایی که جای پارک ندارم، در اون روزا بز کوهی رو می برم!” شما ممکنه در حومه شهرها و یا مناطق دهاتی، یه مرغ ولگرد یا یه سری گاو سرگردان ببینین، اما مراکز شهری ما مانند یه مرکز بازی بزرگ و رایگان هستن.

هر حیوونی رو که تصور نمی کنین بتونه حیوان خونگی باشه، در این منطقه بازی کنترل شده مشاهده می کنین. اگه می خواین به طور واقعی با یه شیر چهره به چهره شید، این جا جاییه که باید باشین.

  1. در آفریقا، فن آوریای پیشرفته وجود نداره

7 تصور غلط درباره آفریقا

با در نظر گرفتن گزارش «CNN»، آفریقا به خاطر داشتن مشترکین همراه، تبدیل به دومین منطقه در دنیا شده. این قاره دارای اندازه سرسام بیاری از صاحبان تلفن همراه س، طوری که این جمعیت به بیشتر از ۷۵۴ میلیون نفر در آفریقا رسیده.

تانزانیا ۱۰٫۸ میلیون مشترک گوشی موبایل بیشتر از مردمش داره. درسته که پوشش اینترنت در بعضی از مناطق دهاتی و مناطق صنعتی محدوده، اما از سال ۲۰۱۵، ۲۹۷ میلیون نفر در کل دارای پوشش اینترنت شدن. به لطف شبکه هایی مثل فیسبوک که واسه بیشتر از ۵ میلیون نفر در دسترس قرار داره، این تعداد در حال رشده.

هم اینکه در بیشتر کشورای آفریقا، روی انرژی بازیافت شدنی تمرکز شده. نیروی برق – آبی و پانلای خورشیدی، به عنوان راه حلی جانشین واسه مشکلات انرژی استفاده می شن. «مصر»، «غنا»، «ماداگاسکار» و «آفریقای جنوبی» به ترتیب ۲۰، ۱۰، ۷۵ و ۱۳ درصد از انرژی الکتریکی خود رو از منابع تجدید شدنی تامین می کنن.

  1. ملی بودن همه مردم آفریقاییه

7 تصور غلط درباره آفریقا

آفریقا یه قاره س. در سرتاسر این قاره پهناور، ۵۴ کشور هست. ممکنه اختلافاتی فرهنگی بین این کشورها وجود داشته باشه که به وجود اومده بوسیله وجود اختلاف در عقاید، سبک زندگی و عادات بین این کشورها هستش.

یه نمونه خوب و شناخته شده از این مورد، آفریقای جنوبیه که لقب «سرزمین رنگین کمون» رو گرفته. اون جا سرزمینی با اقوام مختلفه که تنها نشون میده یه کشور چقدر می تونه جور واجور باشه، طوری که دیگه نمیشه درباره اون چیزی گفت.

  1. شما باید واسه آفریقایی بودن پوست تیره تری داشته باشین

این اتفاق معمولاً به دلیل هوایی که فواید دیگری رو هم به همراه داره، حادث می شه. این کلیشه خیلی غلطه. در سراسر این قاره، یه نظم تکون دهنده از تنوع پراکنده شده. هر انسانی با هر رنگ پوستی که بخواین در اون جا هست.

در سالای گذشته، مهاجرت دیگه کشورها به این قاره باعث شده تا نسل جدید، چیزی متفاوت از نسل گذشته باشن.

  1. آفریقا همیشه در جنگ و گرفتار فقر بوده

7 تصور غلط درباره آفریقا

برخلاف باور عموم، همه کشورای آفریقایی، درگیر آشفتگیای سیاسی و اقتصادی نبوده ان. مثلا، زامبیا، یه نمونه روشن واسه یه کشور آزادی خواه س که از سال ۱۹۶۴ تا الان، با در نظر گرفتن داشتن ۶ رئیس جمهور، دارای یه تحویل صلح آمیز قدرت بوده.

این کشور بیشتر از ۷۰ گروه قومی جور واجور داره و تا الان هیچ جنگ داخلی یا شلوغی جدی در اون اتفاق نیفتاده. فساد هیچوقت در سراسر این قاره حکم فرما نشده. در جدول شاخص فساد، «بوتسوانا» رتبه سی و یکم رو داره که نشون میده فساد در حداقله.

نیاگارا، آفریقای جنوبی و غنا، مراکز اقتصادی هستن که در سالای گذشته رشد زیادی داشتن. تا حدی که به کلاس متوسط رسیدن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی دانستنی مگلی