چپ دستا left handed

چپ دست بودن مزیت هایی داره که راست دست بودن نداره، اگه چپ دست هستین، خیلی راحت از این نوشته نگذرید.

مجله مهر- شراره داودی: سایت خبری آینه -MIRROR- که سایتی انگلیسیه به بهونه ۱۳ آگوست، روز جهانی چپ دست ها نوشته ای رو منتشر کرده و در اونم اشاره ای به افراد سرشناس چپ دست داشته و هم بعضی مزیت های اون ها رو برشمرده. این سایت در ادامه می نویسد: با اینکه تا الان آمار مشخصی از افراد چپ دست در دست نیس، اما تحقیقات نشون داده که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد جمعیت جهان چپ دست هستن. با این حال بیشتر آدمایی که در دور و بر خودمون می بینیم؛ مانند گلف بازه ها، آرایشگرها و … راست دست هستن؛ البته بعضی چهره های مشهور هم چپ دست هستن، باراک اوباما، بیل گیتس، اپرا وینفری و پرنس ویلیام.

پس اگه الان با دست چپ در حال کار با سیستم تون هستین، بدونین که قراره با حقایقی آشنا شید که در انگشتانتون مخفی بوده ان و از اون ها خبر نداشته اید.

۱. مردان چپ دست پول دارترند

با در نظر گرفتن تحقیقات به نظر می رسد ۱۳ درصد از مردان چپ دستی که به دانشگاه رفته ان، پول بیشتری نسبت به همتایان راست دست خود به دست می بیارن. البته این موضوع درباره زنان فرق می کنه و در اون ها چپ دست ها ۵ درصد کمتر نسبت به راست دست ها در اومد دارن.

۲. چپ دست ها زودتر می میرن

براساس تحقیقات چپ دست ها ۹ سال کمتر از همتایان راست دست خود عمر می کنن؛ بد شانس ها! هم اینکه اون ها مستعد دچار شدن به مریضی های آلرژی، میگرن، بی خوابی و جنون هستن. یادتون باشه ۴۰ درصد از بیماران گرفتار به اسکیزوفرنی چپ دست بوده ان.

۳. چپ دست ها ذهن فعالی دارن

چپ دست ها در انجام فعالیت های همزمان با همدیگه بسیار خوب عمل می کنن و مخصوصا در ورزش هم بسیار موفقن، واسه نمونه رافائل نادال و سسک فابرگاس چپ دست هستن. هم اینکه اون ها به سمت مشاغل هنری و موسیقیایی بیشتر کشیده می شن و درک بهتری هم از مسایل سه بعدی دارن. البته باحال تر اینه که براساس تحقیقات دانشگاه ییل، آی کیو افراد چپ دست بالاتر از راست دست هاست و از افراد معروف چپ دست در این بخش می توان به اسحاق نیتون، آلبرت انیشتین، چارلز داروین و بنجامین فرانکلین اشاره کرد.

۴. رهبران امریکا و انگلیس چپ دست هستن

در تاریخ هم مقامات چپ دست کمی نداشته ایم، باراک اوباما رپیس جمهور امریکا از این جمله س و هم اینکه روسای قبلی کاخ سفید مانند بیل کلینتون، جورج بوش و جرالد فورد با دست چپ می نویسند. چپ دستان خونواده سلطنتی هم شامل ملکه مادر، ملکه الیزابت دوم، پرنس چارلز و پرنس ویلیام می شه.

۵. چپ دست ها ترسوترند

تو یه آزمایش فیلم های ترسناک، به این نتیجه رسیدن که چپ دست ها بعد از دیدن ۸ دقیقه از فیلم سینمایی «سکوت بره ها» از خود نسبت به راست دست ها ترس بیشتری نشون دادن. محققان نیویورکی می گن که این اتفاق به خاطر این می افتد که ممکنه سمت راست مغز این افراد غالب بر سمت چپ باشه و به خاطر همین هم در ترس بیشتر درگیر می شه.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

noindex خبرگزاری مهر دانستنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *