چای لاغری

۱) بوته چای جزو معدود گیاهانیه که به دلیل وجود سموم فراوون در بافت اون، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز آدم نداره! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارن و هیچ چرنده، پرنده، حشره و … به اون نزدیک نمی شه. اگه در بین علوفه چهارپایان (هر نوع که باشن) حتی کمی برگ چای باشه، حیوان به محض جویدن اونا رو از دهنش بیرون می ریزه!

۲) در خیلی از مناطق کشاورزی، واسه اینکه احشام و بقیه حیوانات به مزارع و کشتزارهای جور واجور نزدیک نشده و زراعت رو خراب نکنن، دور و بر اونا رو بوته چای می کارن. حیوانات با مشاهده بوته چای به مزرعه نزدیک نمی شن!

۳) اولین وارد کننده تخم این گیاه به ایران در اوایل دوره قاجار انگلیسیا بودن که با همکاری عناصر خودفروخته ای در دربار قاجار، کشت این گیاه و نوشیدن دم کرده اونو در ایران رواج دادن. عکس العمل علماء و حکمای سلیم النفس اون دوران در برابر این حرکت پلید استعماری شدید بود. در یکی از نامهایی که به دربار قاجار نوشته شده اومده: «به چه دلیل می خواین گیاهی رو در ایران رواج بدین که حتی الاغا از نزدیک شدن به مزارع اون دوری می کنن! چای تولید کننده سودا در بدن و سودا مقدمه سرطانه!». واقعیت اون هستش که حکمای ایران زمین از چند هزار سال قبل با این گیاه آشنایی داشته و خوب می دونستن که این گیاه ارزش غذایی نداشته،بلکه مصرف غیر دارویی اون مضره.

۴) موادی که در اصطلاح علم شیمی ساختار مولکولی حلقوی دارن (مواد آروماتیک) سرطان زا هستن. «پلی فنول» یکی از مواد آروماتیکه که چای هم این ماده رو داره. فنول چیه؟ فنول یه ماده دارای ترکیبات حلقویه که روی پوست، کبد و سیستم گوارش اثرات نامطلوبی میذاره. باحال اینجاس که نزدیک به اتفاق مواد معطر شیمیایی که در کارخانجات به چای اضافه می کنن هم جزء مواد آروماتیک و سرطان زا هستن! (گل بود به بلبل هم آراسته شد!!)

۵) مصرف چای (خصوصاً پس از غذا که سال هاست عادت خیلی از ایرانیان شده) جلوی جذب آهن معدنی موجود در غذاها از راه بدن رو میگیره که در نتیجه منتهی به بروز مریضی کم خونی طولانی در مصرف کنندگان می شه. چای دارای ترکیباتی به نام تاننه که مزه تلخ چای رو بوجود میاره. تاننا با آهن، ایجاد رسوب می کنن و این رسوب به دلیل درشتی ملکول و سنگینی، غیر قابل جذب از راه بدنه. پس اگه غذای مصرفی دارای آهن بوده و بدون این دست اون دست کردن بعد از اون چای مصرف شه، از جذب آهن اون جلوگیری می کنه. یادتون نره که آسیب کم خونی خود باعث ده ها مریضی دیگه در بدن می شه.

۶) همونجوریکه گفته شد چای دارای ماده ایه به نام تانن. این ماده بسیار مدرره و بخاطر این مایعات بدن رو دفع کرده و پلاسما غلیط می شه. آنزیما در پلاسمای غلیظ نمی تونن فعالیت کنن و بخاطر این مواد زاید در بدن انبار شده و موجب بیماریای جورواجور می شه. ً تانن موجب فعالیت زیادتر از اندازه سلولای اپیتلیال کلیه شده و کلیه رو به مرور از کار میندازه!

۷) گیاه چای دارای ماده ایه به نام اگزالیک اسید، که مسموم کننده بوده و مشکلات متابولیسمی بوجود میاره. این ماده در کلیه رسوب کرده و سنگای کلیوی اگزالیک رو موجب می شه.

۸) مصرف زیاد چای دندانا رو لک دار و مشکی می کنه.

۹) چای ترشح اسید معده رو تحریک می کنه و هم اینکه به دلیل وجود اسیدی خود، در بروز زخم معده مؤثره.

۱۰) در هر فنجون چای بین ۶۰ تا ۷۵ میلی گرم «کافئین» هست که LDL خون رو زیاد می کنه و دلیلی می شه واسه انفارکتوسای قلبی و مغزی، ولی البته آروم بخشه و در دراز مدت اعتیاد بوجود میاره!

۱۱) به دلیل وجود مقدار خیلی از ماده کافئین در چای، واسه بعضیا باعث تحریک اعصاب و یا تپش قلب می شه. هم اینکه نوشیدن چای پررنگ واسه خانوما احتمال دچار شدن به سرطان سینه رو زیاد می کنه.

۱۲) ماده آروم بخش دیگری در چای هست به نام «تئین» که محرک سیستم اعصاب سمپاتیکه و موجب افزایش ترشح آدرنالین می شه. تئین موجب کاهش مقدار منیزیم داخل سلولا می شه. منیزیم ماده ایه که در سلول قرار داره تا با شکلای جور واجور سرطانا مقابله کنه و با نوشیدن چای این ماده به درد بخور از بدن خارج می شه.

۱۳) به نظر شما به چه دلیل بیشتر افراد چای خور جدی، وقتی که تصمیم به ترک چای می گیرن با علایمی مشابه با علایم معتادان مواد مخدر موقع ترک مواد نامبرده (مثل سردرد، بی خوابی، بی حوصلگی، پریشونی روحی و …) مواجه می شن؟! این موضوع که ادعا شده سال هاست تولید کنندگان چای در کشورای خارجی واسه حفظ مشتریان خود به چای مواد افزودنی مضر و اعتیادآوری اضافه می کنن قابل توجه نیس؟

۱۴) چند نفر معتاد به مواد مخدر رو می شناسین که سیگاری نباشن؟ و چند نفر سیگاری رو می شناسین که چای خورهای قهاری نباشن؟! چای به دلیل مواد افیونی طبیعی که در خود داشته و مواد شیمیایی که در روند تولید از راه خیلی از تولیدکنندگان به اون اضافه می شه، مقدمه ای واسه آمادگی بدن جهت پذیرش شکلای جور واجور اعتیادها به مواد مضر دیگه س.

۱۵) اگه دقت کنین نزدیک به اتفاق مواد سمی در طبیعت دارای طعم تلخ هستن. شاید پروردگار مهربون با این جور خلقت خواسته س به موجودات اخطار دهد که چه موادی خوراکی نیستن و باید از اونا دوری کنن. چای یکی از تلخ ترین گیاهان موجود در طبیعته که با روشای جور واجور تلاش در کاهش این تلخی و صد البته عادت دادن ذایقه مردم به اون دارن.

۱۶) همه اینا که گفته شد واسه چای سبز که خشک شده سریع برگ سبز چایه صادقه. چای مشکی که دم کرده مضرتری از چای سبزه با انبار کردن برگ سبز چای در مکانای گرم، پوسیده شدن و تخمیر این برگا، تغییر رنگ اونا به قهوه ای و مشکی (مشابه عملی که باغبانان در وسط باغ با روی هم تلنبار کردن برگهای درختان انجام میدن تا پوسیده شده و تبدیل به کود گردند)، بعد خشک کردن این برگهای پوسیده بدست میاد!

۱۷) بدتر از چای سبز و چای مشکی، چایای جدید طعم داری هستن که دارای اسانسای شیمیایی جور واجور بوده و همه مضرات دو نوع چای قبلی رو دارن هم اینکه مضرات مواد شیمیایی عطری و طعم دهنده های مصنوعی! (هرچه خوبان همه دارن تو یه جا داری!!)

۱۸) یکی از موارد عادی در جامعه ما (خصوصا در مراسم، جشنا، سمینارها و …) مصرف خیلی از نوشیدنیا در لیوانای یه بار مصرف پلاستیکیه. این ظروف به خصوص در نزدیکی با نوشیدنیای داغ به سرعت مواد فوق العاده سمی و خطرناک نفتی رو آزاد می کنن. واسه امتحان می تونین در یکی از این لیوانا چای داغ بریزین و چند دقیقه ای کنار بذارین تا سرد شه. می بینین که پرده ای از مواد نفتی روی اون می بنده!

۱۹) در شکلای جور واجور چایای بسته ای (معروف به Teafix یا Lipton)، ضایعات/ته مونده های چای که قابل ارائه به شکل عادی نیستن در بسته های کاغذی که واسه جلوگیری از وارفتن اونا در آب جوش، پروسهای شیمیایی مختلفی روی اونا انجام شده و آغشته به شکلای جور واجور مواد ضرر دارن قرار می گیرن. پاره ای از مواد شیمیایی موجود در کاغذ نامبرده در آب جوش حل شده و وارد بدن مصرف کننده می شن!

۲۰) می دونیم که انصافاً دین اسلام کامل ترین دینه و حتی در مورد جزیی ترین موارد زندگی شخصی و اجتماعی ده ها و صدها حدیث و روایت در کتب دینی ما نقل شده. حال با فرض این که ادعاهای بوقهای تبلیغاتی تبلیغ کننده مصرف چای درست باشه و مصرف این گیاه باعث اون همه منافع ادعایی اونا باشه، به نظر شما عجیب نیس با وجود اون که گیاه چای از پنج هزار سال قبل شناخته شده بوده حتی یه مورد هم از معصومین و بزرگان دینی درباره خواص چای و پیشنهاد به مصرف اون مطلبی در هیچ کتاب معتبری به ما نرسیده؟! برعکس، همون طور در بالا هم گفته شد، علما و حکمای حواس جمع ما اولین اقشاری بودن که در مورد ورود چای به کشور عکس العمل منفی نشون داده و به مخالفت برخاستند.

۲۱) ابو علی سینا (نخبه طب اسلامی) در طب سنتی از چای به عنوان ماده پست غذایی نام می بره و از اون فقط واسه مصارف درمانی در شرایط خاص استفاده می کرده.

۲۲) ممکنه بر خلاف خوندن موارد فوق به دلیل تبلیغات زیادی که به شکل مقالات و اخبار جور واجور شبه علمی به خورد جامعه داده می شه، هنوز باور نکرده باشین که مصرف این نوشیدنی همه جا تا این حد مضره. بسیاری می پرسن که اگه واقعاً چای مضره پس به چه دلیل این قدر در رسانه ها از اون تعریف شده و در همه جا مصرف می شه؟ جواب اون هستش که اول اینکهً ما نفی نمی کنیم که چای فواید کمی هم داره، اما این فواید قابل مقایسه با مضرات فراوون اون نیستن.

مانند شراب و قمار که خدا متعال در قرآن کریم در مورد اونا می فرماید: «ازت در مورد شراب و قمار می پرسن، بگو در اونا منافعی هست، اما ضررهای اونا بسیار بیشتره». دوم اینکهً یادتون نره که تجارت چای گردش مالی میلیاردی در سراسر جهان داره. به نظر شما مافیاها و کارتلای تجاری بزرگی که از این راه منافع و سود سرشاری می برن به این راحتی اجازه میدن که حقایق واسه مردم رو شن؟!

یادتون نره که در اوایل قرن بیستم شرکتای سازنده سیگار و دخانیات به پاره ای از محققان بی وجدان مخفیانه پول می دادن تا مقالات به ظاهر علمی در رد خطرات دخانیات و حتی طرح فواید به کار گیری اون نوشته و در مجلات معروف علمی اون زمان چاپ کنن. اسناد این تبانیای بزرگ و کثیف در اواخر قرن بیستم منتشر شد، یعنی وقتی که همه ذینفعان ماجرا مرده بودن و مضرات بلای خانمانسوز دخانیات بر همه رو شده بود! دور از واقعیت نیس که گفته شه مشابه اینجور اتفاقاتی در زمونه ما هم واسه چای، موبایل، نوشابه، سوسیس، کالباس و بقیه موارد مشابه اتفاق می افته و این ما هستیم که باید عقلمون رو قاضی کرده و سلامتی خود و دور و بریا مون رو فدای مطامع مادی بعضیا از خدا بی خبر نکنیم.

۲۳) بعضی می پرسن اگه مصرف چای این قدر مضره به چه دلیل خدا اونو آفریده س؟! جواب ساده س!: خدا حکیم هیچ موجودی رو در عالم بدون دلیل و حکمت خلق نکرده، اما این به معنی اون نیس که هرچه آفریده شده خوردنی و دارای ارزش غذاییه!! بوته چای یکی از بهترین گیاهانیه که می تونه هوا رو از شکلای جور واجور آلودگیا پاک کرده و حجم زیادی اکسیژن تولید کنه. دلیل اون که هوای مزارع چای بسیار مطبوعه هم همین واقعیته.

واقعا بشر امروز اگه عاقلانه فکر کنه باید به جای خوردن برگهای چای، بوته اونو به عنوان یه تصفیه کننده عالی هوا در سرتاسر معابر شهرها بکارد. شاید یه دلیل دیگه واسه اینکه مصرف خوراکی چای مضره همین باشه که این گیاه سموم موجود در هوا رو به خود جذب می کنه! هم اینکه به دلیل این که گیاه چای اسیدیه، ماده ضد عفونی کننده خوبیه.

پس واسه شستشوی چشمای عفونی و لثه های عفونی خوبه. در طب سنتی واسه درمان چشم عفونی شده نوزادان عوضش شکلای جور واجور و اقسام داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیکای دارای اثرات مضر جانبی فراوون، با به کار گیری آب جوشونده چای چشم نوزاد رو طی چند نوبت شستشو میدن.

۲۴) اگه می پرسین که چیکار باید کرد، عرض می کنم: اول اینکهً اطلاع رسانی وسیع در بین همه اونا که دوستشون داریم. دوم اینکهً رواج ده ها دم کرده طبیعی خوش طعم، به درد بخور و باصرفه که جانشینان بسیار مطلوبی واسه چای ضرر دارن در سطح جامعه (واسه شروع از خونه خود و نزدیکانتون شروع کنین). مثلا می تونین به تناوب از جوشونده بادرنج بویه (گیاه مورد علاقه زنبور عسل که جوشونده اون مورد استفاده حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام هم بوده)،دم کرده برگ گیاه به لیمو (گیاهی با برگای مثل نعنا، با شربت به لیمو اشتباه نکنین)، دم کرده میوه نسترن، دم کرده گل گاوزبان، دم کرده بابونه، جوشونده تخم گشنیز (به صورت آسیا شده)، دم کرده پونه، دم کرده زنجبیل، دم کرده زیرفون، دم کرده برگ تیول و … ده ها جوشونده و دم کرده طبیعی و به درد بخور دیگه استفاده کنین.

به نقل از: آفتاب

جمع آوری : پایگاه تفریحی آلامتو

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

بازنشر دانستنی