تور روسیه واسه اون دسته از گردشگرانی که با سرما مشکلی ندارن بسیار جذاب هستش در این مقاله میخوایم شما رو با دانستنیایی باحال از کشور زیبای روسیه آشنا کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ روسیه کشوری فوق العاده، با فرهنگ و تارخیی استثنائی و چشم اندازهاییه که واسه نسلا الهام بخش نقاشان و شاعران بسیاری بوده. کسائی که به روسیه سفر می کنن با گنجینه ای مهم از خاطرات شیرین به کشور خود بازمی گردند. با ما همراه شید تا شما رو با دلایل بازدید از این کشور قشنگتر آشنا کنیم :

 

دانستنی درباره جغرافیای روسیه

روسیه با وسعت ۱۷ میلیون کیلومتر مربع بزرگ ترین کشور دنیاس و به دلیل وسعت زیاد خود با کشورای زیادی همسایه س. این کشور ۲۲ منبع آبی و ۱۲ دریا داره. کوای اورال که از قدیمی ترین کوه های دنیاس و هم اینکه دریاچه بایکال که عمیق ترین دریاچه دنیاست در این کشور واقع شدن.

 

دانستنی درباره فرهنگ روسیه

تئاتر “بولشوی” و گالری هنری “پوشکین” در مسکو و تئاتر “مارین اسکای” و “هرمیتیج” در سنت پوترزبورگ از بهترین موسسه های هنری در جهان هستن.

سن پوترزبورگ بیشتر از ۲۰۰۰ کتابخونه، ۲۲۱ موزه، ۸۰ سالن تئاتر، ۱۰۰ سالن کنسرت، ۴۵ گالری هنری، ۶۲ سالن سینما داره و هر ساله بیشتر از ۱۰۰ جشنواره های جور واجور هنری در این شهر برگزار می شه.

 

دانستنی درباره تاریخ روسیه

روسیه با تاریخ ۱۱۵۰ ساله خود در بیشتر از ۱۰۰ جنگ شرکت کرده و با بیشتر از ۱۲۰ رهبر اداره شده. این کشور بزرگ ترین راه آهن جهان رو ساخته و اولین کشوری بوده که آدما رو به فضا فرستاده س.

 

دانستنی درباره زبون روسیه

زبون رسمی این کشور روسیه و یکی از ۵ زبون دنیاست که بیشترین استفاده کنندگان رو داره. زبون روسی به جای به کار گیری حروف لاتین از الفبای سیریلیک استفاده می کنن .

 

دانستنی درباره مردم روسیه

روسیه ۱۴۵/۵ میلیون جمعیت داره که ۸۰ درصد اونا در غرب روسیه و ۲/۳ در شهرها زندگی می کنن. مسکو بتنهایی ۱۲ میلیون جمعیت داره و بزرگ ترین شهر روسیه هستش در حالیکه سن پترزبورگ فقط ۵ میلیون جمعیت داره. در روسیه از هر ۴ نفر ۱ نفر بازنشسته س و خونواده های روسیه معمولا ۳ نفره هستن.

 

دانستنی درباره آب و هوای روسیه

به دلیل وسعت روسیه این کشور دارای آب و هوای مختلفیه . این کشور آب و هوای قاره ای داره و هر چی به طرف شرق این کشور رویم هوا سردتر می شه. بیشترین حد دمای هوای مسکو و سن پترزبورگ در تابستون ۳۲ درجه و کمترین دما در زمستون منفی ۲۵ درجه سانتیگرده. مناطق جنوبی این کشور مثل سوچی با آب و هوای نیمه گرمسیری خود مقاصد محبوب گردشگری بشمار میان.

سوغات روسیه چیه؟

بهترین هتلای شهر روستوف روسیه

الی گشت تور روسیه جهانگردی دانستنی