دانشجوی ۹۸ ساله ژاپنی ! عکس

در حالی که خیلی از دانشجویان جوون نمی تونن تا اتمام تحصیلات خود دووم بیارن، با این حال یه مرد سالخورده ژاپنی در سن ۹۸ سالگی ثابت می کنه که یادگیری سفری مادام العمره.

به گزارش ایسنا، نابوکاتسو موداکاوا، پیرمرد سالخورده ژاپنی تازگیا در دانشگاه مامویاما گائوکین در شهر اوزاکا ثبت نام کرده و با شوق خود در یادگیری، خجالت دانشجویانی رو که تحصیل خود رو نیمه تموم رها می کنن برانگیخته س.

بنا به گزارش پایگاه خبری ژاپن دیلی پرس، نامبرده پنج سال پیش تصمیم به ثبت نام در رشته تاریخ سیاست بین الملل گرفت که به دلیل قوانین خاص و محدودیت های سنی اون دانشگاه، موفق به ثبت نام نشد. اما ایشون تازگیا در رشته حقوق بین الملل ثبت نام کرده. البته این شاید واسه بعضی از هم کلاسان ایشون ناعادلانه باشه؛ چون که ایشون در بیشتر رویدادهای تاریخی که همکلاسان اون باید اونا رو بخونن شخصا حضور داشته!

98years

ایشون الان بدلیل همت و اشتیاق در به اشتراک گذاشتن تجربیات و دونسته هاش بانسل جوون از طرف دانشگاه حسن معروفیت زیادی پیدا کرده. ایشون هم اینکه در بین تدریس، بعضی از اتفاق های رو که شخصا در دوران زندگی خود با اون همزمان بوده و از نزدیک اونا رو تجربه کرده رو در اختیار دانشجویان می گذارد.

از اتفاق های تاریخی که موراکاوا شخصا اونا رو تجربه کرده می توان زلزله ترسناک سال۱۹۲۳ در ژاپن، دوره تاریخی پادشاهی تایشو (۱۹۲۶-۱۹۱۲)، دوره شووا ( اشغال ژاپن بوسیله نیروهای متفقین در سالهای ۱۹۸۹-۱۹۲۶ و پادشاهی هیروهیتو) و البته جنگ جهانی دوم رو نام برد.

درسته که ایشون در اون دوران تاریخی، به واسطه حوادث و رویدادای فوق قادر به تحصیل نبوده، اما ایشون حالا تصمیم گرفته این شرایط رو عوض کنه.

موراکاوا می گوید: حالا که این فرصت در اختیارم قرار داده شده، می خوام همه داشتم رو ارائه داده و تا حد توان یاد بگیرم.

ایسنا مطالب باحال روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *