دختری با قلب بیرون از سینه + عکس

نوزاد دختری که با قلب بیرون از سینه به دنیا اومد دیروز جمعه ۶ بهمن ماه همراه بک زره محافظ صورتی واسه این اندام حیاتی از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ادرینا کاردناس که در ماه اکتبر ( مهر ماه) متولد شده بود به یه مریضی نادر مادرزادی که از اون با عنوان ” قلب بیرون از قفسه سینه” (ectopia cordis) یاد می شه، گرفتار هستش.

دختری با قلب بیرون از سینه

این دختر سه ماه و نیمه آخرسر با شکست دادن شرایط این مریضی از بیمارستان کودکان هیوستن تگزاس مرخص شد

دختری با قلب بیرون از سینه

آدرینا کاردناس تونست بیمارستان کودکان رو پس از سه ماه و نیم که از زمان تولدش، ترک کنه

پزشکان این نوزاد رو همراه یه محافظه مثل زره روی سینه اش مرخص کردن که واسه مواظبت از قلبش درحین رشد تعبیه شده. در چند سال آینده ایشون تحت یه عمل جراحی قرار گرفت تا یه محافظ دائمی داخل دیواره های سینه اش قرار گیرد.

مادر آدرینا وقتی که در هفته شانزدهم باردار بود از شرایط نگران کننده دخترش باخبر شد. ایشون سه انتخاب پیش رو داشت، یکی سقط جنین، تولد ایشون با علم به این که کودک ممکنه جون خود رو از دست بده یا اجازه داده به پزشکان واسه ایجاد یه حرفه در سینه کودک بدون این دست اون دست کردن پس از تولد در تلاش واسه باز گردن فضای قلب در سینه.

مادر این نوزاد گفت: پس از اون که پزشکان شرایط خیلی بد جنین و گزینه های پیش رو رو توضیح دادن ، مهم نبود که من چقدر ترسیده بودم مسئله مهم این بود که می دونستم هرکاری که بتونم واسه نجات جون دخترم انجام میدم.

پزشکان در چند هفته باقی مونده تا وضع حمل معاینات خاص قلب و ام آر آی ویزه نوزادان به این نتیجه رسیدن که یه سوم از قلب این نوزاد خارج از بدنش قرار داره.

در ۱۵ اکتبر، آدرینا از راه سزارین به دنیا اومد و روز پس از اون تحت جراحی قلب قرار گرفت.

دکتر لاری هولیر رئیس بخش جراحی پلاستیک گفت: وقتی که جراحان قلب کار خود رو روز بدن آدرینا به پایان رساندند ، تیم جراحی پلاستیک نقش مهمی در تکمیل این جراحی بازی کرد ، چون که این گروه مسئول پوش,ندن قلب ایشون در زیر پوست و ماهیچه ها بودن.

چند هفته پس از اون که پزشکان اعلام کردن این نوزاد دیگه در خطر نیس، اجازه مرخصی ایشون صادر شد، اما ایشون به جراحیای دیگری هم در سالهای آینده نیاز داره تا مشکل قلب ایشون بازسازی شه. این درحالیه که ایشون باید قدرت خود رو به دست آورد تا انجام جراحیای آینده آسون کردن شن.

دختری با قلب بیرون از سینه

پزشکان در بیمارستان تگزاس تونستن پس از یه جراحی شش ساعته با موفقیت قلب این نوزاد رو در درون سینه اش جای بدن

دختری با قلب بیرون از سینه

 

مادر این نوزاد وقتی که در هفته شانزدهم بارداری قرار داشت از وضعیت جنین خود باخبر شد

آدرینا باید تا آخر عمر خود تحت مراقب یه متخصص قلب باقی بمونن اما پزشکان تا الان از وضعیت ایشون رضایت دارن. چون که ایشون به هیچ نوع سندروم یا شرایط ژنتیکی دیگری که مشکلات قلبیش رو تهدید کنه گرفتار نیس.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *