girls

بیماریای مختلفی در دنیا هستن که نشونه اصلی اونا تهوع و بهم خوردن حال فرده. در این حالت تموم چیزی که در معده فردی قرار داره خارج شده و مشکلات بسیاری رو به بار می آورد. تقریبا تموم آدمای دنیا از رسیدن به این مرحله بیزار هستن و اون رو چندش آور می دونن.

“جایدی پیت” دختری انگلیسیه که دچار یه مریضی خاص شده که شاید کمتر از ۲۰۰ نفر در دنیا به اون گرفتار هستن. این مریضی باعث شده که اون روزانه بیشتر از ۴۰ بار دچار حالت تهوع شده و معده اش خالی شه.

این مریضی نادر خیلی از پزشکان رو هم به رقابت کشیده چون خیلیا در دنیا نمی تونن اون رو تشخیص بدن. پزشکان بسیاری بودن که مریضی این دختر ۱۲ ساله رو حتی بارداری تشخیص دادن که جای تعجب بسیاری داره.

چند ماه پیش محققان و بزرگان پزشکی انگلستان روی اون آزمایشاتی رو انجام دادن که نتیجه اون نشون میده درمان خاصی واسه این مریضی کشف نمیشه. این مشکل فقط به صورت ژنتیکی به وجود اومده و در سلولای ریشه ای تاثیر گذاشته.

مشکل این دختر باعث شده از درس خوندن در مدرسه جا بمونه و حالا باید به طور خصوصی و در حالی که ۱۸ ساعت از شبونه روز رو در دستشویی می گذرونه درس بخونه. به گفته “جید” روزای سختی در زندگی خود تا حالا داشته که پایانی واسه اونا وجود نداره.

باشگاه خبرنگاران