روز گذشته انتخابات هیأت مدیره دانشگاه کالیفرنیا برگزار شد که واسه اولین بار یه دختر مسلمون با اکثریت آرا موفق به عضویت در هیأت مدیره شد.

«سعدیه سیف الدین» ۲۱ ساله با کسب ۲۵ رأی موافق تونست هیأت مدیره این دانشگاه شه که با عصبانیت شدید اعضای یهودی دانشگاه روبرو شد.

براساس گزارش ابنا ، دانشگاه کالیفرنیا با دارا بودن ۲۲۲ هزار دانشجو با شرکتای رژیم صهیونیستی رابطه داره که به گفته مسئولان اون انتخاب یه دختر مسلمون نقض قوانین این رژیم رو به دنبال داره!

اعضای یهودی این دانشگاه تهدید کردن که مخالفت خود رو با این اقدام با بیان اینکه این انتخاب حقوق بشر اسرائیل در منطقه رو نقض می کنه اعلام کردن امکان محرومیت مالی این دانشگاه از طرف شرکتای اسرائیلی هست.

هچنین کمیته ای صهیونیستی موسوم به “سیمون ویزنتال” که از سال ۱۹۱۳ در آمریکا تاسیس شده، با انتقاد شدید این انتخاب نسبت به عواقب اون بیان نگرانی کرده.

این کمیته که هدف اصلی اون زنده نگه داشتن هولوکاست در یاد مردم آمریکاست، خواهان هیأت مدیره دانشگاه کالیفرنیا ۲۶ عضو داره و سعدیه سیف الدین به مدت یه سال به عضویت این هیأت دراومده.

سعدیه با بیان خوشحالی از این انتخاب در سخنان کوتاهی ضمن بیان خوشحالی از این انتخاب اعلام کرد: تلاش می کنه در آینده تغییر بزرگی در سیستم آموزشی دانشگاه ایجاد کرده تا افراد بیشتری از اقوام جور واجور واسه تحصیل جذب دانشگاه شن.

باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *