دختری که خون می گرید

بیماریای نادر و عجیب هر ساله کودکان و بزرگسالان مختلفی رو به خود گرفتار می کنن. این بیماریا بعضی وقتا از همون اول تولد وجود دارن اما وقتی هم هست که به طور کامل یهویی و اتفاقی درست می شن. زندگی کردن با این بیماریای نادر خیلی سخت و طاقت و تاب و تحمل زیادی لازم داره.

“دلفینا سدنو” دختری ۱۹ ساله س که از ۴ سال گذشته تا به امروز دچار مریضی خیلی سخت و عجیبی شده. این مریضی ظاهر یا رفتار اون رو تحت تاثیر قرار نداده بلکه تاثیر اصلی اون روی غدد ترشحی اشک و عرق این دختر بوده.

مشکل این دختر بدین صورته که هر زمان اون گریه کنه یا حتی عرق کنه به جای آب از بدنش خون خارج می شه. البته در مواردی دیده شده که خون از زیر ناخنا یا حتی ناف اون هم خارج می شه.

crying-blood

پزشکانی که در کشور اون یعنی جمهوری دومنیکن هستن سال هاست به دنبال راهی واسه درمان این مریضی هستن اما هیچکدام تا به امروز درمان قطعی واسه اون پیدا نکرده ان. البته بعضی از اونا حتی تا زمان خونریزی اصلا مریضی رو باور هم نداشتن و اونو توهم می دونستن.

اون میگه روز اول بسیار ترسناک بود و باعث شد تا چندین لیتر از بدنش خون خارج شه چون هر بار صورت خود رو می دید بیشتر گریه می کرد و خون بیشتری جاری می شد. اون پس از این ماجرا خیلی کمتر خونه رو ترک کرده چون ترس مسخره شدن داشته.

اون میگه مردم با ترس خاصی نگاش می کنن و این حالت بسیار عجیب و زجر آوره. این روزا پزشکان بسیاری این دختر رو معاینه کردن و به دنبال راه خاصی می گردن تا واسه همیشه این مشکل رو برطرف کنن ولی نتیجه قطعی هنوز مشخص نیس چه هستش.

باشگاه خبرنگاران