دختری که ژاپنی ها محو زیبایی او شده اند! + عکس

زیبایی بی اندازه و محدودیت این دختر جوون ژاپنی باعث شد تا ایشون به سوژه داغ رسانه ای امروزی تبدیل شه و تصاویری از اون که صد سال پیش روی کارت پستالها به چاپ رسیده تا امروز موندگار باشه.

این دختر : هائوریو” اسمشه که در شروع قرن ۲۰ میلادی در پایتخت ژاپن کار میکرده س.اون تصاویر بسیاری با لباس سنتی ژاپن یعنی “کیمونو” و موهایی که به سبک به طور کامل سنتی اون زمان آرایش شده به ثبت رسیده.

اون دارای پوستی شفاف و شیشه ایه و چهره ای مثل عروسکها داره و همین خصیصه ها اونو منحصر به فرد ساخته.

این تصاویر از راه یه عکاس امریکایی که اون زمان در ژاپن کار و زندگی میکرده س ثب شد. اون پشت این تصاویر نوشته که مربوط به سال ۱۹۱۰ میلادیه.

سن حقیقی این دختر زیبارو مشخص نیس اما با در نظر گرفتن لباس پوشیدن و نوع آرایشش شاید اون زیر ۲۰ سال سن داشته .این دختر جوون در جایی مثل خونهای فساد امروزی کار میکرده س. در این مکانها زنان ودختران جوون که به خاطر فقر از راه خونواده هاشون از کودکی به این مراکز سپرده میشدند آموزش دیده و مجبور بودن همه مهارت خود در رقص و شیرین زبانی ودلبری رو استفاده کرده و ازمیهمانان مرد پذیرایی کنن. این شغل از اوایل قرن ۱۸ میلادی در ژاپن به وجود اومد.

به گفته کارشناسان اصل این تصاویر به صورت مشکی و سفید بوده و هنرمند در کمال ظرافت با به کار بردن رنگ به صورت دستی بعضی تصاویر رو رنگ آمیزی کرده.

در زبون ژاپنی به این زنان “گیشا” میگن که در دهه ۲۰ قرن بیستم بیشتر از ۸۰ هزار نفر از این زنان در مراکز جورواجور مشغول به کار بودن اما بعد از جنگ جهانی دوم تعداد اونا شدیدا کم شد. میگن امروزه حدود ۲ هزار نفر از این زنان به همون روش سنتی در ژاپن دارن کار می کنن.

پرداد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *