دختر جوون ایرونی با اینکه علاقه زیادی به کارش داره اما ادامه دادن شغل خود رو به شرط توافق با همسرش می دونه چون به گفته خود شغل اون باعث خستگی و عصبانیت زیاد می شه و این همسر اونه که در این لحظات اون رو همراهی می کنه…

سمانه متقی متولد سال ۱۳۶۴ و جوون ترین دختر قاضی ایرانیه که الان قضاوتایی رو در دادگاه یزد رو دوش داره.

اون ۷۳۰ روزه که در دادسرا کار می کنه و ۶ سال دیگه تا آخر تعهدش به قوه قضاییه باقی مونده.

ایشون که رتبه کنکورش ۳۹ شده بود و واسه دوره لیسانس به عنوان بورسیه دانشگاه علوم قضایی وارد دانشگاه می شه، در کلاسی درس خوانده که تموم دانشجویانش پسر بودن. ایشون پس از چهار سال تحصیل در دانشگاه، در دوره های قوه قضاییه هم واسه آمادگی قضاوت شرکت می کرد که همون سال در آزمون جامعی که در این دوره ها برگزار شد، حد نصاب نمره اش به ۱۶ رسید و تونست تعهد ۸ ساله رو واسه قضاوت در قوه قضاییه به دوش گیرد.

جوون ترین دختر قاضی ایرونی فوق لیسانس خود رو در همون رشته حقوق و در دانشگاه سراسری قم خواند. حالا اون دیگه یه قاضی شده بود.

این دختر جوون ایرونی با اینکه علاقه زیادی به کارش داره اما ادامه دادن شغل خود رو به شرط توافق با همسرش می دونه چون به گفته خود شغل اون باعث خستگی و عصبانیت زیاد می شه و این همسر اونه که در این لحظات اون رو همراهی می کنه. پس بعد از تموم شدن تعهد کاری خود در مورد ادامه دادن شغلش تصمیم می گیره.

به گفته جوون ترین قاضی ایرونی، قضاوت کردن در دعواهای خانوادگی و زد و خورده ها و ترک نفقه خیلی سخته چون قاضی مجبوره بین دو نفری قضاوت کنه که خودشون از همه چیز باخبر هستن و هیچ مدرکی جز حرفای خودشون وجود نداره. اونا خیلی راحت می تونن منکر واقعیات شن پس باید حکم با ملاحظات بیشتری انجام شه.

جمع آوری : آلامتو