news

شاید باور نکنین اما تفکیک جنسی جوجه های نر و ماده یکی از پردرآمدترین شغلای عجیب دنیاست.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یکی از شغلایی که شاید هیچ وقت اسمش رو نشنیده باشین تفکیک جنسی جوجه های نر و ماده از همه. شاید باور کردنش سخت باشه اما این شغل به طور میانگین در جهان هرساله ۶۰ هزار دلار برابر ۲۰۴ میلیون تومن درآمد داره. شغل این افراد در تموم روز اینه که جوجه ها رو چک کنن و مرغا رو از خروسها جدا کنن.

درآمد بالای این شغل باعث شده در بریتانیا خواهندگان زیادی واسه مشغول شدن به اون دست به کار شن اما فهمیدن این موضوع که این جوجه ها تبدیل به مرغ یا خروس می شن اصلا کار ساده ای نیس و کارگران باید مهارت خاصی در فهمیدن اون داشته باشن. نکته باحال اینجاس که یه نفر واسه رسیدن به اینجور مهارتی باید سه سال آموزش ببینن. همین موضوع باعث می شه خیلی از خواهندگان حوصله گذروندن این سه سال رو واسه رسیدن به مهارت نداشته باشن و بی خیال این کار شن.

chick-sexer.jpg

در این مراکز انتظار می رود هر نفر بتونه تو یه ساعت حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ عدد جوجه رو شناسایی کنه. این یعنی هر سه ثانیه یه جوجه شناسایی می شه. دقت این کار هم ۹۷ تا ۹۸ درصد گفته شده.

رئیس شورای پرندگان بریتانیا عقیده داره این شغل بسیار خسته کننده س چون شما باید ساعتا به جوجه ها خیره شید و یه کار خسته کننده و سخت رو انجام بدین که هیچ جذابیتی نداره تعداد افراد مشغول به این کار در بریتانیا حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره که بسیار ناچیز هستش و در سال گذشته هیچ نیروی کاری در این بخش استخدام نشده.

با این حال این شغل در آسیا به خصوص کره جنوبی و جنوب آسیا و بریتانیا از جمله شغلای دسته بالا به حساب میاد و در وضعیت مناسبی از نظر درآمد و امتیازات قرار داره.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر