به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ خیانت — واژه ای که هیچ مرد یا زن متاهلی نه انتظار شنیدنش رو داره و نه دوست داره به گوشش بخوره. بااینکه ۹۰ درصد از افرادیکه تو یه تحقیق شرکت کرده بودن باور داشتن که «خیانت» کار درستی نیس اما هر روز آمار خیانت در همه جای دنیا در حال زیاد شدنه، در زیر به پنج حقیقتی که همه افراد متاهل باید درمورد خیانت بدونن اشاره می کنیم:

۱. آمار نشون می دهد که در آمریکا ۴۰-۲۵ درصد از زنان و ۶۰-۵۰ درصد از مردان طی دوران ازدواج خود مرتکب خیانت می شن. خیانت به دلایل جور واجور اتفاق می افتد که اینا مهم ترین دلایلی هستن که می شنویم:

  • نیازای احساسی و جنسی من در زندگی زناشویی ام برآورده نمی شه.
  • از ازدواجم خسته شدم، احساس می کنم که زنم/شوهرم منو دوست نداره.
  • تلاش کردم با اون صحبت کنم اما هیچ تغییری در رابطه مون ایجاد نشد.
  • احساس ناامیدی می کردم و از تلاش کردن خسته شده بودم.
  • کار اون براش مهم تر ازم بود.
  • بچه ها واسه اون مهم تر ازم بودن.
  • اون به حرف ام گوش نمی کرد؛ مهربون نبود.
  • اون تمایلی به رابطه جنسی نداشت. به زور با من رابطه جنسی برقرار می کرد؛ نمی توانسم اون رو خوشحال کنم؛ هیچ کدوم از کارام در نظر اون خوب نبود.

بعد یه روز شروع به حرف زدن به کسی از جنس مخالف خودش می کنه، چه سر کار، چه در محل، در رستوران یا حتی اینترنتی و واسه اون از نارضایتی که از زندگی زناشویی خود داره صحبت می کنه. اون فرد با همدردی به حرف های اون گوش می دهد و بعد پیوند احساسی صمیمی تری بین اونا ایجاد شده، از مرزها می گذرند و کم کم خیانت اتفاق می افتد.

۲. در آمریکا ۸۵ درصد از خیانت ها در محیط کار شروع می شن. به مقدار وقتی که با همسرتون و مقدار وقتی که سر کار و با همکارانتون می گذرونین فکر کنین. بیشتر اوقات روز سر کارین، با همکارانتون فراز و نشیب های پروژه های جور واجور رو پشت سر می گذارید. ارتباطات زیاد، مسافرت و نزدیکی غیرقابل دوری می تونه موجب بروز دوستی و وابستگی های احساسی خارج از ازدواجتون شه. محل کار موقعیت هایی واسه آشنا شدن با آدم هایی خارج از خونواده واسه شما جفت و جور می کنه. در جوامع غربی وارد شدن خانوم ها به بازار کار، یکی از دلایل بالا رفتن آمار خیانت از طرف زنان بوده. جای تعجب نیس که به چه دلیل در غرب محل کار یکی از رایج ترین محل ها واسه شروع خیانته.

۳. بی وفایی احساسی بسیار داغون کننده تر از بی وفایی جسمی واسه ازدواجه. طنازیا سر کار کم کم تبدیل به قرارهای ناهار بیرون از شرکت، فرستادن اس ام اس و ایمیل و مثل این می شه. به تدریج جزئیات ریز زندگی تون رو واسه اون بازگو می کنین. مخفی کردن این راز از همسرتون بسیار هیجان انگیز می شه و با خودتون توجیه می کنین که این «خیانت» نیس چون هیچ رابطه جنسی با اون فرد ندارین. اما وابستگی احساسی که با اون پیدا کرده اید می تونه واسه ازدواجتون بسیار داغون کننده باشه. هرچه صمیمیت شما با کسی خارج از ازدواجتون بیشتر شه، عمق رابطه قلبی و فکری تون با همسرتون بیشتر به خطر می افتد. و طولی نمی کشد که خیانت جنسی هم به اون اضافه می شه.

۴. اینترنت، ایمیل، موبایل و فیسبوک خیانت کردن رو واسه افراد آسون تر کرده. کنجکاوی که واسه پیدا کردن دوستان بچگی یا دوران دانشگاه دارین می تونه واسه زندگی زناشوییتان بسیار خطرناک باشه، مخصوصاً اگه در ازدواجتون احساس کمبود هم داشته باشین. خاطرات عاشقونه قبلی شما رو به عواقبی غیرقابل پیش بینی می کشوند با یه کلیک موس و بدون هیچ قصد پلید به دنبال یه عشق گذشته می گردید. برداشتن قدم بعدی و ایمیل زدن یا درخواست دوستی دادن در فیسبوک هم به نظرتون هیچ آسیب ای به زندگی تون نمی زند. اما همین کار کوچیک می تونه منتهی به پیش اومدن جریان غیرمنتظره ای از اتفاقاتی شه که واسه ازدواجتون باحال نخواد بود. در میان نگذاشتن این با همسرتون هم می تونه یه «خیانت اتفاقی» به حساب رود. و باید بدونین که طنازی کردن و صحبت های جنسی در ایمیل و پیام و ویدیو و عکس هم خیانت به حساب می رود.

۵. ۶۵ درصد از ازدواج ها بعد از خیانت متلاشی می شن. ۳۵ درصد از زوج ها بعد از خیانت به زندگی خود ادامه میدن. واسه بعضی خیانت موجب برهم خوردن قرارداد بینشون می شه و طرفی که به اون خیانت شده دیگه نمی تونه تحت هیچ شرایطی اون موقعیت رو تحمل کنه. واسه خیلی ها هم اون خیانت بلیط برنده ای واسه خارج شدن از اون ازدواجه. زوج هایی هم هستن که مطمئن نیستن و می خواهند بعد از خیانت هم ازدواجشون رو حفظ کنن و به خاطر همین پیش مشاوران جور واجور می روند.

نشونه های خیانت

دلیل خیانت زن به شوهرش چیه؟

خیانت مردمون