office-romance

اشتباهات در انتخاب همسر میتونه باعث شه زندگی مشترک شما خیلی زود به اتمام برسه.

هرکی واسه ازدواج معیارهایی داره که به باور خودش منطقی و اصولیه اما واقعیت اینه که حتی منطقی ترین معیارهای ازدواج هم ممکنه با باورهای غلط و تمایلات اشتباهی ترکیب شن که چشم شما رو روی واقعیتا ببندند. چیجوری؟

4اشتباه خطرناک در انتخاب همسر

فرض کنین شما با فردی مواجه شدین که بخشی از خواسته ها و نیازاتون رو برآورده می کنه. آدم جالبیه اما شخصیت اون تفاوتای عمیقی با شخصیت شما داره. با این حال تصمیم می گیرین دل به دریا بزنین و زندگی رو با اون شروع کنین به این امید که در طول زندگی بتونین اون رو تغییر بدید یا شاید همین تفاوتا تبدیل به جذابیتای زندگی شما شه

. تصمیم می گیرین با اون ازدواج کنین تا با صبوری و محبت نواقص شخصیتی اون رو که به دلیل محرومیتا و مشکلات دوران کودکی اش به وجود اومده تغییر بدید. یا اون رو زیر پر و بال تون بگیرین و بهش اعتماد به نفس بدید و تشویقش کنین تا به راه درست بیاد. اینجاس که شما درگیر یه باور غلط شدین: تغییر دادن همسر بعد از ازدواج و ندیده گرفتن مشکلات موجود به امید معجزه ای که در آینده اتفاق بیفته و شرایط رو عوض کنه!

اما باورهای غلط به همین جا ختم نمی شه. شما بعضی وقتا خواسته یا ناخواسته جذب آدمایی میشین که در جایگاه قدرت قرار دارن. یا به خاطر موقعیت شغلی شون برجسته ان، یا جذابیت ظاهری شون، محبوبیت شون در جمع و بقیه ویژگی هاشون اونا رو برجسته کرده.

این فرد کسیه زندگی داشته باشین نه این که کسی رو از بدبختی نجات بدید. اعتیادش رو درمان کنین، تنهایی اش رو پایان بدید یا ضعف هاش رو بپوشونین. اگه قراره اینجور نقشی واسه فرد مقابل اجرا کنین، شما مددکار اون هستین نه همسرش. و بعد از مدت کوتاهی از تلاش واسه نجات خسته میشین و زندگی تون رو خسته کننده و عذاب آور می بینید.

باور غلط بعدی رو کسائی دارن که فکر می کنند ازدواج تموم و کمال به قسمت برمیگرده و به خاطر همین دور مشورت و مطالعه و تحقیق رو خط میکشن. اونا به جای تحقیق استخاره می کنن و به جای مشورت می گن: یا نصیب و یا قسمت! و فقط با در نظر گرفتن کلیات پیش می رن تا در زندگی مشترک در آخر راهشون رو پیدا کنن. واسه این افراد، ازدواج یعنی یه تقدیر از پیش تعیین شده نه یه انتخاب.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

بازنشر تبیان