در کشورای جور واجور جهان تب لاغر شدن در بین زنان هست و حتی بعضیا به خاطر دست زدن به هر کاری واسه کم کردن وزن دچار مریضیای جور واجور و حتی مرگ می شن. کشوری در جهان اما هست که زنها جانشون رو میدن که چاق شن !

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: در میان پزشکان کشورای جور واجور در این سالها آنورکسیا به طور کاملً عادی شده؛ مشکل روحی که افراد گرفتار به اون خود رو مجبور به تحمل گرسنگی می کنن تا حتی به صورت بیمارگونه لاغر شن. در اثر این مشکل افراد زیادی حتی در آمریکا به بیمارستان افتادن و جانشون رو از دست دادن.

در این دوران  که همه جا رو تب لاغر شدن گرفته اما در غرب آفریقا کشوری هست که دخترهای جوون واسه چاق شدن دست به هر کاری میزنن تا هر چی زودتر بتونن ازدواج کنن و به خونه بخت برن. در میان مردم موریتانی چاق بودن زنها به معنی زیبایی اوناس؛ هر چقدر زن چاقتر باشه پرستیژ خانوادگی اش بیشتره و پولدارتر و از طبقه بهتری هستش. به خاطر همین باور خیلی از خونواده ها دخترهای خود رو در سنین رشد مجبور می کنن تا هر چی می تونن بیشتر غذا بخورند. شبکه اچ بی اون تازگیا مستندی در این رابطه ساخته که نشون میده به کار گیری داروهای افزایش دهنده وزن در میان مردم این کشور حسابی رایجه. به کار گیری داروهای مضر زیاد شدن وزن اما پایان ماجرا نیس. خوراندن اجباری غذا به دخترها  از سن حدود ۷ سالگی شروع می شه و بیشتر بچه ها رو مجبور به خوردن چندین لیتر شیر شتر در طول روز می کنن.

دخترها وقتی به سن ازدواج می رسن به کمپای چاقی فرستاده می شن؛ جایی که روزانه مجبور به اجرای رژیم غذایی با ۱۵ هزار کالُری انرژی می شن. واسه صبحونه خوردن تیکها نون که در روغن زیتون غوطه ور بودن لازمه و تا رسیدن به ناهار هم چند وعده غذایی باید خورده شه. نوشیدنی همراه همه وعده های غذایی شیر پرچربی شتره. خوردن بیشتر از اندازه غذا واسه خیلی از دخترها و زنان موریتانی یه شکنجه تموم عیاره. سازمان بهداشت جهانی در گزارشی تخمین زده که یه چهارم زنان موریتانیایی از مریضی چاقی رنج می برن.

در کمپای چاقی دخترها  باید شیر بسیار چرب شتر بخورند

بعضی از این زنان به دلیل مشکلات قلبی و عروقی در بیمارستانها بستری می شن و بعضی از اونا به خاطر مریضیای قلبی و کبدی جانشون رو از دست میده.با به کار گیری داروهای چاقی در عرض چند ماه زنها ۳۰ کیلوگرم اضافه وزن پیدا می کنن که باعث ترک خوردگی استخونا می شه. حتی افراد تحصیلکرده با دیدگاه سنتی درباره قشنگ تر بودن زنان چاق موافق هستن.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *