در دبی کجا بریم؟ بهترین جاهای دیدنی دبی

با اطلاع از بهترین تفریحات دبی خیلی راحت می تونین یه سفر جذاب و خاطره انگیز رو تجربه کنین. در این مقاله همراه ما باشین تا بهترین جاهای تفریحی دبی رو معرفی کنیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ هدف دبی اینه که بزرگ ترین، بهترین و مدرن ترین شهر جهان باشه و هر روز در حال نزدیک شدن به این هدف گذاریه. هیچ چیزی در دبی ارزون، یا در مقیاسی کمتر از کلاس جهانی انجام نمی شه. چه بلندترین ساختمون جهان باشه و چه بزرگ ترین مرکز خرید جهان، دبی همیشه می خواد غیر ممکنا رو ممکن کنه تا جهانگردان رو از سراسر کشور واسه بازدید خود علاقه مند سازه. دبی در کشور امارات در قلب خاورمیانه، در کنار خلیج فارس ایران واقع و با کشور عربستان همسایه س و نزدیک کشوهایی مثال عراق و سوریه س. نام بردن اسم کشورهایی مثل سوریه و عراق، باعث ترس کشورای دیگه می شه اما در مورد دبی این ترسا بزرگنمایی شده. دبی جغرافیایی بیابانی داره اما دارای سواحلی با کلاس جهانی در کنار خلیج فارسه. اگرمیتوانستید به عقب برگردین و ۴۰ سال قبل از دبی بازدید کنین، چیزی جز تپه های شنی و دهکده های کوچیک ماهیگیری پیدا نمی کردین. نفت، به رشد انفجار گونه این شهر کمک کرد اما حالا سرمایه هایی که از صنعت نصیب این شهر شده ادامه مسیرپیشرفت رو در دست گرفته. دبی حالا هشتمین مقصدیه که بیشتر تعداد گردشگر رو داره اما بازم به جاه طلبیای ادامه میده. همین الان هزاران پروژه ساخت و ساز واسه اضافه کردن جاذبه های بیشتر به این شهر در دست ساخته. می خوایم جاذبه هایی از دبی رو به شما معرفی کنیم که در به دبی نمی تونین اونا رو از دست بدین، با ما همراه باشین.

برج خلیفه

برج خلیفه نه فقط بلنترین برج دنیاس بلکه تقربا ۳۰۵ متر بلندتر از نزدیک ترین حریف خود همه. در این برج سریع ترین آسانسور جهان قرار داره تا بشه به آسونی از اون بالا و پایین رفت. چه به بالای سکوی این برج برید و چه از پایین اونو ببینین، این برج رو هیچوقت از یاد نمی برین.

جزیره پالم

جزیره پالم جزیره مصنوعیه که اگه فقط عکسهای این جزیره رو دیدین فهمیدن بزرگی و زیبایی این جزیره از عکسا کمی سخته. در این جزیره، سواحل قشنگتر، خونهای میلیون دلاری، خونهای باشکوه و مراکز خریدهای قشنگتر قرار داره. بهترین راه واسه دیدن این همه زیبایی، گرفتن مترو و رفتن به قلب این جزیره س.

دبی مال

کی نمی خواد که در بزرگترین مرکز خرید جهان خرید کنه؟ این مرکز خرید، بخشی از مجموعه داون تاون ۲۰ میلیارد دلاریه. این پاساژ ۱,۲۰۰ مغازه جور واجور داره و هر چیزی رو که فکرش رو بکنین در این مرکز امکان خرید اون هست. یکی از بهترین ویژگیای این مرکز، اینه که بدون اینکه پای خود رو از فرودگاه بیرون بذارین می تونین وارد این پاساژ شید، این مرکز با پلایی خنک به مترو وصل شده.

باغ معجزه

بعضی ممکنه این رو باورنکردنی بدونن که بزرگترین باغ گل طبیعی جهان در وسط یه بیابان قرار داره اما با راهی که دبی واسه انجام کارا در پیش گرفته، وجود این باغ نشدنی نیس. این باغ بیشتر از ۴۵ میلیون گل داره که به طراحیا و شکلای عجیبی گل آرایی شدن. اگه در تابستون به دبی برید بازدید از این باغ قشنگتر از کفتون میره چون گلا در تابستون توان مقابله با گرمای طاقت فرسای دبی رو ندارن.

هتل برج العرب

برج العرب تنها هتل ۷ ستاره (به ادعای خود) دنیاس البته کسی ۷ ستاره بودن این هتل رو مورد دودلی قرار نمی ده چون این هتل بینهایت مجلله. این هتل بزرگ روی جزیره خودش در وسط خلیج فارس ساخته شده و باشکوه تر از آنیه که ادعا می شه.

اسکی

بله، یه مجتمع تفریحی اسکی سرپوشیده در مال امارات (نه دبی مال) قرار داره. دمای هوا در این محل همیشه زیر نقطه یخ زدنه تا یخا خرد نشن. می تونین همه وسایل لازم خود رو کرایه کنین و حتی آموزشای لازم رو ببینین. وقتی در داخل این پیست اسکی هستین دمای ۵۰ درجه بیرون رو فراموش می کنین. اسنوبرد سواری در دل کویر واقعا تجربه ای حیرت آوره.

بهترین فصل و زمان سفر به دبی

اماکن گردشگری و دیدنی دبی

الی گشت تور امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *