در فاز دوم دولت به دنبال ۲ تا ۳ برابر کردن قیمت‌هاست

بدون اینکه در مورد هدفمندی یارانه ها در مجلس تعیین تکلیف شه، دولت اجازه نداره اقدامی بکنه و اگه کاری بکنه، خلاف قانونه و شک نداشته باشین مجلس برخورد می کنه. دولت اینجور اجازه ای نداره و مجلس هم تذکر داد و موضوع به شورای حل اختلاف برگشت شده.

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایلی که کمیسیون ترکیب بودجه سال ۹۱ رو رد کرد همین موضوع بود. در مورد هدف دار کردن یارانه ها در بودجه چیزی نیامده و این ایراده. نمایندگان هم از رئیس مجلس درخواست کردن که رئیس جمهور رو واسه توضیح این موضوع به مجلس فرا بخونه.

عضو کمیسیون ترکیب بودجه مجلس با بیان اینکه اگه دولت بخواد پولی در حساب افراد واریز کنه، توجیه قانونی نداره، گفت: کارای دولت حساب و کتابی نداره و این موضوع مشکلات زیادی ایجاد کرده. پیشرفت زمینای کشاورزی به اندازه دو و نیم میلیون هکتار در شرایطی که در تامین آب زمینای موجود با مشکل روبرو هستیم، توجیه نداره.

قادری در ادامه اضافه کرد:  اعداد و ارقامی که دولت واسه بودجه اعلام کرده به معنی ۲ تا ۳ برابر شدن قیمت کالاهاست. پیشنهاد ما به دولت اینه که مناسب تر و منطقی تر رفتار کنه و از کارای احساسی و شعاری دوری کنه. کارا باید براساس مبانی علمی و با مطالعه و با هماهنگی قوا انجام شه و اقدام یکجانبه دولت نه فقط نتیجه مثبتی در برنخواهد داشت بلکه ایجاد رقابت می کنه و بی اعتمادی رو در بین فعالین اقتصادی شدید شدن می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *