در قرار اول چگونه باشیم؟

واسه اونایی که می خوان واسه اولین بار کسی رو ببینن ممکنه سوالاتی وجود داشته باشه که در این مقاله می خوایم به اونا بپردازیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ تنها چند ثانیه طول می کشد فردی که شما رو واسه اولین بار ملاقات می کنه، آزمایش تون کنه. در این زمان کوتاه، آزمایش اون شخص از شما براساس ظاهرتون، رفتارتون، چگونگی پوششتان و زبون بدنتون انجام می گیرد.

از اونجا که تغییر دادن این برداشت های اولیه بسیار سخته، مهمه که بدونین چیجوری می تونید در روابط اجتماعی تون یه برداشت اولیه مثبت و خوب بسازین.

سر وقت در هر دیداری حضور پیدا کنین.

شخصی که شما رو واسه بار اول ملاقات می کنه به توجیه خوب واسه تأخیر علاقه نداره. واسه تأخیر نکردن به گونه ای برنامه ریزی کنین که چند دقیقه زودتر به قرار ملاقات برسین. تأخیرهای احتمالی به دلیل ترافیک رو در نظر داشته باشین. یادتون باشه که زودتر رسیدن بهتر از دیر رسیدنه. این اولین قدم در شکل گیری یه برداشت اولیه خوبه.

خودتون باشین. راحت باشین.

اگه شما احساس ناراحتی کنین، باعث ناراحتی شخص مقابل هم می شید و اینجوری، یه برداشت غلط اولیه از شما تو ذهن طرف مقابلتون شکل می گیرد. اگه شما خونسرد و با اعتماد به نفس باشین، شخص مقابل هم احساس راحتی بیشتری می کنه و به احتمال زیاد، از شما برداشت مثبت داره.

ظاهر مرتب و مناسبی داشته باشین.

شخصی که شما رو واسه اولین دفعه می بیند شایدً شما رو نمی شناسد و ظاهرتون اولین سرنخیه که اون داره.

البته این گفته بدین معنا نیس که واسه ایجاد یه برداشت مثبت نیازه تا مثل یه مدل یا مانکن به شما نگاه شه. نکته مهم واسه شکل گیری برداشت مثبت، ارائه خودتون به صورتی شایسته و مطلوبه.

این ظاهر شایسته و مناسب می تونه ارزشی برابر هزار واژه رو داشته باشه.

لبخند رو یادتون نره.

هیچ چیزی مانند یه لبخند نمی تونه برداشت اولیه مثبت بسازه. لبخند می تونه شما و طرف مقابلتون رو راحت خاطر کنه. البته نباید در این کار زیاده روی کنین، چون انگار شما آدم سبکی هستین.

گشوده و با اعتماد به نفس رفتار کنین.

در اولین دیدار و در شکل گیری برداشت اولیه، زبون بدن بسیار روشن تر از واژه هاست. از زبون بدن خود واسه نشون دادن اعتماد به نفس استفاده کنین.

لبخند، تماس چشمی یا گرم فشردن دست های طرف مقابل به شما کمک می کنه اعتماد به نفستون رو نشون بدید و اینجوری، هم خود و هم طرف مقابل احساس راحتی بیشتری کنین.

تقریباً هر کسی در ملاقات اول خود با فرد دیگه مقداری عصبی هستش که این می تونه منتهی به نشون دادن عادت های عصبی یا عرق کردن دست ها شه. با باخبر شدن از عادت های عصبی خود، می تونید اونا رو کنترل کنین، اعتماد به نفس خود رو بازیابید و به شخص مقابل هم کمک کنین تا احساس خوبی داشته باشه.

مثبت اندیش باشین.

نگاه شما در هر کاری که انجام می بدید مشخص می شه. در هر کاری یه نگاه مثبت داشته باشین، حتی در روبرو شدن با انتقاد یا در وقتی که عصبانی هستین. تلاش کنین تا از دیدار خود بهره کافی ببرین و رفتاری فعالانه داشته باشین.

مؤدب و بامحبت باشین.

داشتن رفتارای مؤدبانه و بامحبت به ایجاد یه برداشت مثبت اولیه کمک می کنه. واقعا، از دست دادن این نوع رفتار می تونه شانس شما رو واسه اثر مثبت بر فرد مقابل بسیار کم کنه.

مثلا، می توان به خاموش کردن گوشی موبایل هنگام دیدار خود با فرد دیگه اشاره کرد که باعث توجه صد درصد شما به اون دیدار می شه.

در آخر، بازم باید به این نکته اشاره شه که واسه ایجاد برداشت مثبت اولیه زمان بسیار کوتاهی دارین و مشکل می تونید اون رو تغییر بدید.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

ازدواج سپیده دانایی عشق چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *