در گامبیا نصف هفته تعطیل است

یحیی جامه، رییس جمهور گامبیا، قانون چهار روز کاری در هفته واسه کارمندان دولت رو تایید کرده، و اینجوری روزای جمعه هم به تعطیلات هفتگی اضافه شده تا به گفته ی ایشون مردم این کشور کوچیک در غرب آفریقا بتونن زمان بیشتری واسه عبادت و کشاورزی داشته باشن.

 جامه در بیانیه ای گفت که این تصمیم به دنبال خواست مردم گرفته شده. قانون کوتاه شدن هفته ی کاری از یکم فوریه لازم الاجرا هستش.

با اجرای این قانون هفته ی کاری جدید واسه کارمندان دولت در گامبیا، از دوشنبه تا پنج شنبه هستش و ساعت کاری هم از ۸ صبح تا ۶ عصر هستش.

در بیانیه ی رییس جمهور در این باره آمده: “ترتیبات تازه این امکان رو مردم گامبیا میده تا زمان بیشتری رو به عبادت، فعالیت های اجتماعی و زراعت اختصاص بدن. به سرِ زمین ها برن تا چیزی که رو که می خوریم پرورش بدن و چیزی که رو که پرورش داده ایم بخورند تا ملتی غنی و سالم داشته باشیم.”

با وجود اینکه دولت گامبیا سکولاره، اکثریت مطلق مردم این کشور مسلمون هستن. این کشور مقصد مورد علاقه ی جهانگردان اروپاییه. یحیی جامه از سال ۱۹۹۴ که تو یه کودتای بدون خونریزی موفق به در اختیار گرفتن قدرت شد، در قدرت حضور داشته.

یحیی جامه از جنجالی ترین رهبران آفریقاییست. ایشون در سال ۲۰۰۷ گفته بود که درمان ایدز رو با به کار گیری جوشونده های گیاهی پیدا کرده. این گفته ی ایشون موجب خشم کارشناسان بهداشتی غربی شد که ایشون رو به دادن امید کاذب به بیماران ایدز متهم کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *