در ارتباط با آگاهی قبل از پرونده یا دعوای مطروحه و اعطای فرصت کافی دفاع، ماده 19 دستورالعمل و تبصره های ذیل آن حاوی مقرراتی است که تقریبا می توان گفت؛ تکرار مواد 17 و 18 آیین نامه اجرایی می باشد. مطالب تازه ای که در تبصره 1 ماده 19 دستورالعمل آمده است مربوط به در اختیار قراردادن مدارک لازم به کارمند یا نماینده ی وی است. به موجب این تبصره اگر کارمند یا نماینده او البته در صورتی که وکالت نامه ی رسمی داشته باشد، تقاضای مدرک لازم برای تدارک دفاعیه، هیأت مکلف است به درخواست آن ها پاسخ مثبت دهد، مگر اینکه اسناد و مدارک درخواستی طبقه بندی شده باشد که در این صورت، هیات به تشخیص خود عمل می کند. نکته قابل ذکر دیگر این که لازم نیست که نماینده ی کارمند وکیل رسمی دادگستری باشد، بلکه تنها، داشتن وکالت نامه رسمی کافی است. ماده 20 دستورالعمل، شرایط لازم برای یک دفاعیه را بیان می کند. به موجب این ماده، دفاعیه باید به زبان فارسی نوشته شده و حاوی نام و نام خانوادگی آخرین اقامتگاه شخصی، ذکر ادله و مواردی که متهم برای رد اتهام یا اتهامات انتسابی لازم دارد، تصاویر مدارک مورد استناد و امضای متهم باشد.
تبصره ذیل ماده 20 دستورالعمل حاوی نکته ی مهمی است و در واقع نمی توان تا حدود زیادی به عادلانه تر شدن نظام رسیدگی به تخلفات اداری کمک کند.به موجب تبصره مزبور در موارد یاد شده در این ماده چنانچه نقایصی وجود داشته باشد، هیأت به طور کتبی حداکثر ظرف مدت 10 روز از تاریخ وصول به متهم ابلاغ و از تاریخ ابلاغ به مدت 5 روز دیگر به او مهلت می دهد تا نقایص را رفع نماید. عدم رفع نقایص توسط متهم در مدت یاد شده یا عدم تقدیم دفاعیه در مهلت مقرر، مانع رسیدگی و صدور رأی نخواهد بود.

دانلود پایان نامه
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

شایان ذکر است که اگر چه مفاد این تبصره می تواند حقوق دفاعیه متهم را تا حدود زیادی تضمین کند ولی برای هیأت های پرکار، مشکلات زیادی را خصوصاً در رابطه با ابلاغ مراتب نقص به کارمند ایجاد می کند. ماده 21 دستورالعمل تقریباً تکرار تبصره ذیل ماده 19 آیین نامه اجرایی قانون ا


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *