گوگل همیشه در جهت جلب رضایت کاربران خود قدم برداشته س. این احتیاجی به توضیح و تفسیر نداره؛ کافیه یه کلمه خاص رو در گوگل جستجو کنین و ببینین چه طور گوگل با شور و شوق خیلی زیاد به کمک شما می شتابد تا از این یه کلمه شما رو به هزار کلمه و عبارت دیگه هدایت کنه و اینطوری از تایپ هم بی نیاز شید. این تکمیل خودکار جستجو ها همیشه خوب بوده اما گوگل برابر با استاندارد های خود این یافته ها رو نمایش می دهد؛ بدون این که فیلتری در محتوا انجام شه. همین موضوع باعث شد تا یافته های توهین آمیز، غیراخلاقی و ناجور و مخالف با شئونات انسانی پیش بینی و به کاربر هم نشون داده شه. نتیجه اینجور روندی تا کنون گسترش بی اخلاقی به وسیله سایت های جورواجور در فضا وب بوده.
تازگیا گوگل اعلام کرده می خواد این یافته ها رو با به کار گیری الگوریتم های جدید خود محدود کنه. به این شکل که خود کاربر در تصفیه یافته ها به گوگل کمک و از نمایش اون چه که با اصول اخلاقی در تضاده جلوگیری کنه. به نظر می رسد گوگل قراره مودب تر از همیشه در صحنه حضور یابد!

گزارش تکمیل خودکار توهین آمیز بعضی جستجو ها در گوگل

امکان report یا گزارش مدتیه که واسه گروه کوچیک و محدودی از کاربران گوگل فعال شده. البته سخن گو گوگل اعلام کرده تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیست همه کاربران می تونن یافته های توهین آمیز رو گزارش و از تکمیل خودکار اون ها جلوگیری کنن.
چیجوری پیش بینی توهین آمیز رو به گوگل گزارش بدیم؟
از این پس در پایین کادر جستجو گوگل عبارت خاکستری کوچیکی با عنوان Report offensive query نشون داده می شه. کافیه هر کاربر روی این گزینه کلیک کنه تا گزارش محتوا توهین آمیز خوب انجام شه.
گوگل قبلا هم امکان گزارش اینجور مواردی رو جفت و جور کرده بود؛ اما کاربران فقط می تونستن تکمیل خودکار توهین آمیز بعضی از جستجو ها رو از راه فرم پشتیبانی گوگل گزارش بدن. الان با اینحال گزینه کاربران تمایل بیش تری واسه گزارش موارد غیراخلاقی دارن.
چند نمونه از حذف عبارات در تکمیل خودکارتوسط گوگل
در سال گذشته و بعد از شروع تبلیغات انتخاباتی بازار با مطالب در رابطه داغ تر شد. در همون موقع بود که گوگل بعضی از عبارات خاص رو در تکمیل خودکار جستجو های مربوط به هیلاری کلینتون و به نفع اون حذف کرد. نمونه دیگه این اقدامات گوگل حذف عبارت ” how can I join ISIS” علیه تروریسم و حذف روند تکمیل خودکار جستجو های نژادپرستانه بود.