در اینترنت مقاله های زیادی در مورد افزایش دنبال کنندگان (Followers) در اینستاگرام هست. ما می خواهیم در این مقاله به ۲۰ نکته اساسی در این رابطه بپردازیم که با رعایت اونا می تونین رشد زیادی در اینستاگرام داشته باشین.

اینستاگرام از شبکه های بسیار پر طرفدار و عادی اینترنته. جایی که کاربران می تونن همدیگه رو ملاقات کنن و از تجربیات همدیگه استفاده کنن و یا تجربیات و خاطرات خود رو به شکل یه عکس با همدیگه در میان بذارن.

تازگیاً میلیون ها کاربر به اینستاگرام اضافه شده ان و در آمار گذشته اینستاگرام در بالاترین جایگاه شبکه های اجتماعی قرار گرفته و حالا سوال مهمی که همه به دنبال جواب اون هستن اینه که چیجوری در اینستاگرام دنبال کنندگان یا Follower هامون رو افزایش بدیم؟

در اینترنت مقاله های زیادی در این رابطه هست. برنامه ها و فوت وفن های زیادی هم در این مورد استفاده کرده می شن که واسه شرکت ها و اشخاصی که دنبال پیشرفت در شبکه های اجتماعی هستن مهمه. ما می خواهیم در این مقاله به ۲۰ نکته اساسی در این رابطه بپردازیم:

۱٫ یه کاربر فعال باشین:

اگه می خواهید Follower هاتون رو زیاد کنین می بایست دائم در اینستاگرام پست بذارین به خصوص در ساعت های شلوغی که بیشتر دیده شید. کاربران فعال دست کم روزانه ۳ مطلب در این شبکه اجتماعی منتشر می کنن.

۲٫ دکمه های شبکه اجتماعی رو در بلاگ یا سایت خود بذارین:

شما باید در موقعیت های هدف دار دکمه های شبکه اجتماعی رو در بلاگ خود بذارین که بهترین جایگاه اون در پائین مقاله س.

۳٫ در سایت خود یه بنر از اینستاگرام اضافه کنین:

تو یه نقطه پر بیننده از سایت خود، بنری با عنوان ” منو Follow کنین ” یا چیزی مثل این بذارین. به خصوص در صفحه مخاطبین خود این کار رو بکنین.

۴٫ حساب کاربری اینستاگرام خود رو در ایمیل هاتون بذارین:

این کار موجب تشویق مردم واسه Follow کردن شما می شه. این مسئله در روابط کاری و تجاری شما هم اثر مثبت داره.

۵٫ در کارت تجاری خود اسم کاربری اینستاگرام خود رو اضافه کنین:

این عمل موجب می شه تا نام کاربری اینستاگرام شما در جاهای بیشتری دیده شده و در نتیجه تعداد Followerاتون زیاد شه.

۶٫ از هشتگ (#) استفاده کنین:

بیشتر کسائی که در اینستاگرام پست می گذارن، از هشتگ واسه پست هاشون استفاده می کنن. این کار باعث می شه افراد بیشتری پست های شما رو ببینن.

۷٫ دوستای خود رو در عکس ها تگ کنین:

وقتی که شما دوستای خود رو در عکسا تگ می کنین، در اصل شما این عکس رو به پروفایل اون ها هم اضافه می کنین و در بخش عکس های تگ شده اون ها قرار می بدید. این باعث می شه دوستان اون ها هم عکسی که منتشر کرده اید رو ببینن و همین موضوع باعث افزایش دنبال کنندگان شما شه.

۸٫ با مردم در رابطه باشین:

اگه می خواهید معروف شید در هر شبکه اجتماعی که فکر می کنین باید با مردم در رابطه باشین و با اون ها وارد مشورت، بحث و گفتگو شید و از این روش اکانتای خود رو تبلیغ کنین. بهترین روش در اینستاگرام شرکت در بحث های نظرات صفحات پربازدید می باشه.

۹٫ بیوگرافی خود مثل عکس پروفایل و … رو به روز کنین:

اطلاعات و بیوگرافی های لازم رو به پروفایل خود اضافه کنین و حتماً اطلاعات تماس خود، سایت و ایمیل خود رو هم در بخش بیوگرافی بذارین.

۱۰٫ آدمایی رو دنبال کنین که با شما وجه مشترک دارن:

با جستجوی هشتگای مربوط به خودتون آدمایی که با شما وجه مشترک دارن رو دنبال کنین تا دنبال کنندگان اون ها هم بتونن شما رو راحت تر پیدا کنن.

۱۱٫ عکس های باکیفیت بفرستید:

به اشتراک گذاری محتویات باکیفیت و پیام ها، اثر مثبتی روی افزایش تعداد دنبال کنندگان می گذارد.

۱۲٫ در رخدادهای عمومی شرکت کنین

یکی از مواردی که همیشه مخاطبین رو به سمت شما جلب می کنه، توجه به مراسم ها و رخدادهای عمومیه که این موضوع در ایران هم بسیار بازدهی بالایی داره. شما با شادباش گفتن عید و یا انتشار یه مطلب مربوط به رخدادهای عمومی می تونید رابطه بسیار خوبی با دنبال کنندگان خودتون برقرار کنین.

۱۳٫ ویدیو رو یادتون نره:

یه توانایی مهم در اینستاگرام ویدئوهای ۱ دقیقه ایه که به شما این فرصت رو می دهد تا در۶۰ ثانیه چیزی که می خواهید به بقیه انتقال بدید. انتشار ویدیو در پروفایل شما کمک می کنه تا پروفایل اینستاگرام شما زنده به نظر برسه و فقط عکس های ثابت و بدون صدا در اون دیده نشه.

۱۴٫ در شبکه خود رقابت بسازین:

یافته های نشون می دهد تشویق کاربران به شرکت در رقابت ها، بحث ها و حتی مسابقات نتیجه بسیار مناسبی به دنبال داره. انجام این جوری مسائل تو یه شبکه اجتماعی می تونه به محبوب تر شدن برند و افزایش Follower و ترافیک واسه سایت منجر شه.

۱۵٫ پروفایل فیسبوک خود رو به اینستاگرام وصل کنین:

روش بسیار راحتی واسه اتصال فیسبوک به اینستاگرام وجود دارن. در این روش، خیلی راحت می تونید پیام ها و پست های مشابه رو بین تموم آدمایی که با اون ها در رابطه هستین به اشتراک بذارین و این پیام ها و پست ها رو در شبکه های اجتماعی جور واجور منتشر کرده و در نتیجه ارتباطات خود رو گسترش بدید.

۱۶٫ از پروفایل اینستاگرام در زمان نظر دهی در بلاگا استفاده کنین:

وقتی تو یه بلاگ در حال درج نظر می باشین، این ایده خوبیه که پروفایل اینستاگرام خود رو به شکل یه لینک در محتوای متن نظر خود اضافه کنین. این مورد باعث می شه تا با نویسندگان سایت ها یا بلاگا رابطه برقرار کرده و اون ها رو واسه دنبال کردن شما تشویق کنین.

۱۷٫ از آدمایی که به شما کمک کرده ان یاد کرده و از اون ها تشکر کنین:

وقتی مردم پیام های شما رو Like می کنن، یا از شما در نظرات تشکر می کنن و یا حتی اسم و نام کاربری شما رو منتشر می کنن، شمام باید همین کارا رو در قبال اون ها انجام بدین. با این کار نه فقط یه حرکت دوستانه و همه پسند کرده اید، بلکه باعث می شید تا این جوری افراد بیشتر از قبل شما رو پشتیبانی کرده و دوباره دست به اینجور کارایی بزنن.

۱۸٫ از مطالب بی محتوا و اسپم دوری کنین، صادق و شفاف باشین:


اگه از راه های اسپم واسه جذب دنبال کننده استفاده کنین، به زودی اون ها شما رو UnFollow کرده و شایدً به دوستانشون هم این رو پیشنهاد می کنن. این حرکت به شدت در معروفیت و محبوبیت شما اثر منفی می گذارد. این رو یادتون باشه که رو راست رفتار کردن و شفاف بودن به شما کمک می کنه تا نه فقط دنبال کنندگان بیشتری داشته باشین، بلکه از خودتون نام خوبی به جای بذارین.

۱۹٫ یه لیست از مطالب به درد بخور جفت و جور کنین:

همونطور که در یکی از موارد بالا گفتیم، جفت و جور کردن و فرستادن پیام های باکیفیت مهمه. با در نظر گرفتن اینکه شما نمی تونید تموم ۲۴ ساعت روز و تموم ۷ روز هفته رو در اینستاگرام باشین، یا اینکه بعضی وقتا چیز باکیفیت و مناسبی واسه ارسال ندارین، می تونید یه لیست از موضوعات جذاب جفت و جور کرده و بعضی وقتا در اینجور شرایط اون ها رو منتشر کنین. این موضوعات جذاب می تونه اخبار، آموزش و یا مقاله های جور واجور باشه.

۲۰٫ پیشنهادهای خاصی فقط واسه دنبال کنندگان اینستاگرام داشته باشین:

شرکت های بزرگی مانند کوکاکولا یا ردبول و حتی دیجی کالا در ایران واسه دنبال کنندگان خودشون در اینستاگرام پیشنهایای خاصی ارائه میدن.
مثلاً با ارائه تخفیف های خاص فقط در اینستاگرام یا راه اندازی مسابقات در صفحه خودتون می تونید اینستاگرام خودتون رو از وب سایتتون جدا از هم کنین تا بقیه رو تشویق به دنبال کردن اینستاگرام خود به صورت جدا از هم هم بکنین.

مشاهده نسخه PDF مقاله: ۲۰ روش واسه افزایش دنبال کنندگان (Followers) در اینستاگرام