دانستنی‌های مهم قبل از ازدواج با عشق

شروع یه رابطه جدید که به ازدواج موفق و پایدار ختم شه بسیار هیجان انگیزه اما این شروع رابطه ساده س!؟

اتفاقا برخلاف داستان های قدیمی، رابطه ها خیلی راحت ایجاد نمی شن و ساختن اون ها زمان می خواهد. پس ما نکات بسیار خوبی رو براساس تحقیق های انجام شده در بخش علوم اجتماعی جمع بیاری کرده ایم.

۲۳سالگی

اگه تا ۲۳ سالگی واسه ازدواج صبر کنین، احتمال اینکه طلاق بگیرین بسیار کمتر می شه. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه پنسیلوانیا نشون داد که اون دسته از آمریکایی هایی که از سن ۱۸ سالگی زندگی با شریک زندگی شون رو شروع می کنن، با احتمال ۶۰ درصدی طلاق مواجه هستن. از طرف دیگه، آدمایی که تا سن ۲۳ سالگی واسه شروع زندگی مشترک خود منتظر می مانند، با احتمال طلاق ۳۰ درصدی مواجه می شن.

فاز عشق تنها یه سال باقی می موند

براساس گفته گری لواندوفسکی، روانشناس دانشگاه مانموث، فاز ماه عسل که در اون عشق، احساسات و نگاه مثبت به شریک زندگی تون در بیشترین حد خوده، زیاد دووم نمی آورد.

در آخر به این نتیجه می رسید که مثل نیستین!

به محض اینکه زندگی تون رو شروع می کنین، پی می برید که اولویت ها و آستانه ی تحمل مشابهی – مثلا نسبت شدیدا شلختگی یا نظافت – ندارین.

هیجان واسه اخبار خوب

اگه هنگام شنیدن اخبار خوب از طرف شریک زندگی تون هیجان زده شید، رابطه بهتری رو تجربه می کنین. یافته های چندین مطالعه نشون می دهد که زوج هایی که اخبار خوب زندگی همدیگه رو جشن می گیرند (برخلاف بعضی که اون رو ندیده گرفته و یا خیلی راحت از کنار اون رد می شن) از کیفیت بهتری در رابطه شون بهره مند می شن.

شادترین ازدواج ها بین دوستان نزدیک رخ می دهد

تحقیق انجام شده بوسیله دفتر ملی اقتصاد در سال ۲۰۱۴ نشون می دهد که دوستی می تونه رابطی عالی بین ازدواج و رضایت از زندگی رو بگه.

اختلاف سنی

هرچه سن دو طرف یه رابطه به هم نزدیک تر باشه، احتمال طلاق در بین اون ها کمتر می شه. مطالعه انجام شده در دانشگاه اِموری نشون می دهد که احتمال طلاق در زوج های با فاصله سنی ۵ سال ۱۸ درصد بیشتر از موارد دیگه س. این احتمال در زوج های با اختلاف سنی ۱۰ سال ۳۹ درصد بیشتره.

ناراحتی در زوج هایی که همکاری نمی کنن

بیشتر از ۶۰ درصد آمریکایی ها می می گن که کمک کردن در انجام کارهاى عادى و روزمره زندگی نقش مهمی در داشتن یه ازدواج موفق داره. اگه هر شخص کاری رو که در انجام اون مهارت داره رو انجام بده، ازدواج شکل بهتری به خود می گیرد.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

ازدواج فرادید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *