دانستنی های جالب درمورد بوسیدن

بوسیدن kiss

یکی از بهترین روشای بیان عشق و علاقه و محبته؛ در این مقاله می خوایم چند مورد باحال و خواندنی از بوسیدن رو بررسی کنیم.

طولانی ترین بوسه تا کنون

درزمان سه روز در سال ۲۰۱۳، یه زوج تایلندی به مدت ۵۸ ساعت، ۳۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه به طور دقیق لب های خود رو در هم قفل کردن. Ekkachai Tiranarat و Laksana Tiranarat در ۱۲ فوریه در پاتایای تایلند شروع به بوسیدن هم کردن و تا روز ولنتاین متوقف نشدن. این زوج در مسابقه طولانی ترین بوسه دنیا در موزه ریپلی در شهر پاتایا تونستن رکورد بزنن. این بوسه تا کنون طولانی ترین بوسه دنیا بوده و در رکوردهای جهانی گینس ثبت شده.

عنوان این رکورد به خودی خود یه جایزه بود، اما دو حلقه با نگین الماس شاید جایزه باحالی واسه اونا بود.

طولانی ترین بوسه روی صفحه نمایش تا کنون

رکورد طولانی ترین بوسه فیلم که تا کنون ثبت شده بود، رکورد ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه ای بین دو خانوم در فیلم Elena Undone 2010 بود. رکورد قبلی اونا در فیلم “شما حالا در ارتش هستین” در سال ۱۹۴۱ به مدت ۳ دقیقه و ۶ ثانیه زمان برد.

فیلم سازی به نام نیکول کن می گوید: ” لب های بازیگران به هم چسبیده شده بود، پس بعضی احساس می کردن نباید مدت زمان اون شمارش شه.” با ظاهر بوسه، روشنه که احتیاجی به چسب نیس.

سبک بوسیدن از کجا آمده؟

بعضی واقعیات باحال در مورد بوسیدن: آمار مشترک نشون می دهد که دو سوم مردم موقع بوسیدن به سمت راست مایل می شن، اما چیزی که واقعا جذابه اینه که سبک بوسیدن شما واقعا ژنتیکیه.

محقق آلمانی Onur Gunturkun در سه کشور جور واجور در مکان های عمومی مانند پارک ها، سواحل و فرودگاه ها افراد رو بررسی می کرد تا اینکه تونست نتیجه بگیره که بیشتر آدما به سمت راست مایل شده ان. نتیجه گیری اصلی اون: دلیل این که شما به سمت راست مایل می شید شاید اینه که سر شما در رحم هم به این سمت مایل می شه.

حالا خوبیش اینه موقع بوسیدن، سمت راست شما سمت چپ پارتنرتانه و موقع بوسیدن سرهایتان به دو سمت مخالف مایل می شن، پس نگران برخورد سرها به همدیگه نباشین.

قوانین عجیب در مورد بوسیدن

نقل قولایی که می گن در شهر آیووا یا ایندیانا پلیس مردان سبیلی که زنان رو در مکان عمومی ببوسند دستگیر می کنه، حقیقت داره؟ شاید نه. اما این قانون در کتاب های این ایالات هست. براساس قوانین عجیب و غریب در کلورادو، بوسیدن زنان در وقتی که خواب هستن ممنوعه. هم اینکه بوسه در روز یکشنبه هم منع شده.

زنان بوسهای تمیزتری دارن

اینجا بعضی واقعیات باحال در مورد بوسیدن هست: طبق اطلاعات DentalPlans ، زنان بیشتر از مردان واسه شروع یه بوسه صبح هنگام در تخت خواب علاقه دارن، به خاطر همین بیشتر از مردها به فکر تمیزی دهن و دندانشان هستن و کمتر نگران تنفس بدبو هستن.

زنان هم در مقایسه با مردان دو بار در روز دندون هاشون رو مسواک می زنند، اما این شانس یه زنه که مشخص می کنه که پارتنرش تنفس بدبویی داره یا نه.

ترس از بوسیدن واقعیه

ترس از بوسیدن یه ترس درسته که به نام philemaphobia شناخته می شه (philema واژه یونانی واسه بوسیدنه). این در میان جوانان و یا افراد بی تجربه بسیار رایجه، اما حتی در تموم سنین، ممکنه با زمان و تجربه بدون کمک یه دکتر بهتر نشه. اما نکته جالبی که اینجا هست اینه که کسائی که منشأ ترس اونا ۸۰ میلیون باکتریه که از این روش رد و تبدیل میشه، باید بدونن که بوسیدن در واقع به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنه تا اون باکتری رو با بقیه مبادله کنین – این واسه دندون های شمام خوبه.

جایی که XoXo از اون می آید

دیوید جاکوبسون از Trivworks میگه که X in XO نماد بوسه س، و چندین نظریه رو مبنی بر این که به چه دلیل این نماد استفاده می شه، نقل می کنه. اون می گوید: “نظریه عادی واسه اینکه چیجوری این موضوع تا این حد شایعه، به خصوص در آخر مکاتبه نوشتاری، اینه که در دوران قرون وسطی، خیلی از مردم نمی دونستن که چیجوری بخونن و بنویسن.”

“عوضش، هنگام امضای اسناد مهم، اون ها خیلی راحت” X “رو رسم کرده یا نشونه گذاری می کنن، که مخفف کلمه ” مسیح ” است.

پس، در طول زمان، “X” واسه عمل بوسیدن به کار می رفته، واسه همینه که امروزه ازش استفاده می شه.

اصل بوسه فرانسوی

فرانسوی ها همیشه واسه ماجراجویی و احساساتی بودن در همه مسائل عشق و بیان اون بدنام هستن. تو یه زمان، “بوسه فرانسوی” به عنوان “بوسه فلورانس” شناخته می شد؛ این نظریه اینه که هر دو مرد آمریکایی و بریتانیایی بعد از جنگ جهانی اول که از اروپا برگشته بودن، با شور و اشتیاق تازه ای همسراشون رو بوسیدند – به خاطر به کار گیری زبون شون – که مردم تصور می کردن که اونا این مجموعه مهارت های جدید رو در حالی که در فرانسه مستقر بودن، یاد گرفتن.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

دانستنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *