یه آهنربا می تونه شدیدا خطرناک باشه. یه جوون فلوریدایی بعد از اینکه ماه پیش به طور تصادفی قطعه های آهنربایی رو در مدرسه قورت داد این درس رو به صورت دست اول گرفت.

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ کریستین ریواس دختری ۱۴ ساله س که به سرعت به اتاق اورژانس بیمارستان منتقل شد تا بروی اون آزمایش اکس-ری انجام شه، اما دکتر اونو به خونه فرستاد و به مادرش گفت که این قطعه های آهنربا دفن می شن. پنج روز بعد، این دختر به صورت اورژانسی به اتاق عمل فرستاده شد که درزمان اون قطعه های آهنربا – همراه با بخشی از رودۀ بزرگ و آپاندیس اون – از بدنش خارج شد.

حالا، ریواس داستان خود رو با بقیه به اشتراک میذاره به این امید که هشداری واسه بقیه باشه تا از خطرات بازی با قطعات آهنربا بر حذر باشن.

اون به ABC News این جوری گفت “من احساس می کنم که این ماجرا یکی از اون موقعیتای بچگانه و احمقانه بود. من داشتم به سمت دستشوئی می رفتم و اونا رو در دهنم قرار دادم چون که نمی خواستم روی زمین بگذارمشان. به درستی فکر نمی کردم. بچه‏ای در طرف دیگه چیزی به من گفت که باعث شد خنده ام بگیره و اونا رو قورت بدهم.”

آهنرباهایی که ریواس قبل از مراسم شکرگذاری قورت داده بود، از عناصر خاکی کم پیدا ساخته شده بودن. فرق اونا با مدلای معمولی اینه که بشدت قوی هستن. یعنی اگه چند تا از اونا رو هضم کنین، درون بدن به هم جذب می شن و باعث صدمۀ زیادی به سیستم گوارش شما می شن.

کمیسیون امنیت اجناس مصرفی، که کار بررسی اجناس تولید شده در آمریکا رو بردوش داره، این موقعیت رو به “تیر خوردن به شکم بدون هیچ نشونه‏ای از ورود و خروج گلوله” تشبیه کرده. این کمیسیون تخمین زده که در بازۀ وقتی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ دست کم ۱۷۰۰ کودک به دلیل خوردن قطعه های آهنربا به بیمارستان برده شدن.

طبق گزارش Chicago Tribune، اوایل امسال هم، پسری ۹ ساله به نام برندن بروسکی به خاطر قورت دادن دو آهنربا به روی تخت عمل رفت. در آخر هم کارش به اتاق اورژانس رسید، در حالیکه درد شکم وحشتناکی داشت چون که رودۀ کوچیک و بزرگ اون با جاذبۀ قطعه های آهنربا به هم وصل شده بودن.

تعداد کودکانی که به این آسیب دچار می شدن یکی از دلایلی بود که منتهی به بسته شدن یه شرکت متخصص در زمینۀ تولید این جوری قطعات آهنربایی، در اواخر سال ۲۰۱۲، بود. بعد از اینکه کمیسیون امنیت شکایتی تنظیم کرد و از اونا خواست که دست از فروش این اجناس خطرناک بردارن، شرکت عزمشو جزم کرد که مغازۀ خود رو ببنده.

ریواس به ما این جوری گفت “حتی به دست زدن به اونا هم فکر نکنین. من باعث آسیب به روده های خود شده ام و نگرانم که نتیجۀ اون در طول زندگی من چه هستش.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *