سیاستمداران آمریکایی که بعد از دوران فعالیت خود می تونن به آدمهای پولدارتری تبدیل شن. اونا با ۱۰ دقیقه سخنرانی می تونن نصف درآمد هرساله خود رو یه جا به دست بیارن.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: «سخنرانی» همیشه بخش کسل کننده و منفور تموم همایشا و برنامه های مختلفه و خیلی از مخاطبان بهتر می دونن که این بخش از برنامه ها حذف شه. اما انگار واسه آمریکاییا اینجور نیس طوری که حاضرن مبالغ خیلی زیادی رو واسه تنها ۱۰ دقیقه سخنرانی یه چهره مشهور سیاسی بپردازند. یه چند وقت پیش مقامات دانشگاه میسوری کانزاس سیتی آمریکا که خواهان سخنرانی «هیلاری کلینتون» در این دانشگاه بود به خاطر هزینه ۲۷۵ هزار دلاری خانوم کلینتون واسه شرکت در این مراسم از این کار بیخیال شد. این دانشگاه اعلام کرد عزمشو جزم کرد به جای هیلاری کلینتون از دخترش «چلسی کلینتون» با هزینه ۶۵ هزاردلاری واسه این مراسم دعوت کنه. هر چند کاندیداهای دیگری هم واسه این مراسم در نظر گرفته که قیمتای پایین تری دارن. هزینه های هنگفت دریافتی چهره های سیاسی مشهور آمریکا در مراسمای جور واجور همیشه یکی از سوژهای خبری رسانه های این کشوره. اما به جز این موارد، سیاستمداران آمریکایی با چند دقیقه سخنرانی چه مقدار پول به جیب میزنن؟

جرج دبلیو بوش

رئیس جمهور قبلی آمریکا دوران بسیار طلایی رو از نظر مالی بعد از ریاست جمهوری پشت سرگذاشته س. سخنرانیای آقای بوش بین ۱۰۰ تا ۱۷۵ هزار دلار قیمت داره. اون از سال ۲۰۰۹ تا الان ۲۰۰ سخنرانی انجام داده. با انجام چندعمل ساده ریاضی میشه فهمید که جرج بوش تنها بیشتر از ۳۰ میلیون دلار به تنهایی از سخنرانی هاش دریافت کرده. این در حالیه که حقوق رئیس جمهور سالیانه ۴۰۰ هزار دلاره.

بیل کلینتون

رئیس جمهور اسبق این کشور هم در کنار همسرش یکی از گرانقمیت ترین سخنرانای این کشوره. آقای کلینتون در فوریه سال گذشته فقط واسه یه سخنرانی ۲۲۵ هزار دلار به جیب زد. به گفته واشنگتن پست کلینتون در سال ۲۰۱۲ با ۷۲ سخنرانی تونست بیشتر از ۱۶ میلیون دلار در اومد داشته باشه. CNN هم درباره قیمتای نجومی سخنرانی کلینتون گفت که اون واسه سخنرانی در شرکت مخابراتی سونی اریکسون هنگ کنگ ۷۵۰ هزار دلار پول گرفته.

رودی جولیانی

شهردار قبلی نیویورک هم یه سخنران گرانقیمت هستش. این نامزد قبلی ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه واسه هر سخنرانی ۲۷۰ هزار دلار میگیره.

ساراپیلن

مشاوره پرحاشیه دونالد ترامپ و فرماندارسابق آلاسکا واسه انجام یه سخنرانی در سال ۲۰۱۱، صدو پانزه هزار دلار پول گرفته تا یکی از سخنرانای گرانقیمت خانوم باشه. در صورت رئیس جمهور شدن دونالد ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا شاید این قیمت بالاتر هم میبره.

تیم گیتنر

آقای گیتنر وزیر اقتصاد کابینه الان آقای اوباما هم واسه سخنرانیای کوتاه خود مبلغ زیادی دریافت می کنه. براساس گفته های روزنامه فایننشال تایم گیتنر سال ۲۰۱۴ واسه سخنرانی در بانک دویچه ۲۰۰ هزار دلار خرج روی دست بانک گذاشته.

بن برنانک

آقای برنانک اقتصاددان و رئیس قبلی بانک فدراله. به گفته نیویورک تایمز این چهره اقتصادی ۲۰۰ هزار دلار واسه سخنرانی در آمریکا و ۴۰۰ هزار دلار واسه سخنرانی در کشورای دورتر مثلا در قاره آسیا دریافت می کنه.

دونالد ترامپ

داوطلب کاندیداتوری جمهوری خواهان که این روزا هربار در سخنرانی هاش جنجال تازه ای به پا می کنه یه پولدار تموم عیاره. آقای ترامپ در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ واسه هر سری سخنرانیای آموزشی خود در جلسه خصوصی آنلاین یه شرکت خصوصی در مورد املاک و مستغلات یه میلیون ۵۰۰ هزار دلار پول گرفته.

کاندولیزا رایس

وزیر امورخارجه قبلی آمریکا هم واسه تک تک کلماتی که از دهنش بیرون میاد مبلغ دانه درشتی میگیره. خانوم رایس در یکی از موارد فقط واسه سخنرانی در دانشگاه مینسوتا ۱۵۰ هزار دلار پول گرفت.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر