در انتظار خوشبختی بودن نشانه چیست؟

در انتظار خوشبختی

این یه سوال اساسیه ، دیدگاهی که خیلی از دختران با اون رشد می کنن ، انتظار اومدن فردی که منو خوشبخت می کنه !!!  البته واسه کسائی که اعتماد به نفس ندارن، خیلی راحت تره که یه همسر کامل پیدا کنن تا اونا رو به اهداف بزرگ خود در زندگی برسونه!!

جستجوهای ناتموم واسه پیدا کردن یه فرد ایده آل ، ممکنه نشونه کمبود عشق به خود باشه !

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ اگه زنی درباره خودش هیچ گونه مثبت نگری نداشته باشه و در وجودش احساس ضعف کنه، به شکل خستگی ناپذیری تلاش می کنه که درمان دردش رو در وجود شخصیتی ایده آل پیدا کنه. میشه گفت که زن ممکنه خود رو در چرخه ای واسه جلب رضایت مردان و احساس برتری در موفقیتهای موقتی بذاره. اما البته ، وقتی می رسه که شخصیت مرد به همون خوبی که فکر می کرد نیس.

افراد فقط می تونن واسه چند ساعت و یا یه مدت بیشتر نقش بازی کنن. وقتی که اعتماد به نفس فرد کم باشه، تلاش می کنه که با پیدا کردن فردی که این نقطه ضعف رو نداره این کمبود رو پوشش دهد. بدیش اینه عشق داخلی بین دوراهی عشق واقعی و عشق حساب گرانه قرار میگیره.

اگه اعتماد به نفس ندارین، خیلی راحت تره که یه همسر کامل پیدا کنین تا شما رو به اهداف بزرگ خود در زندگی برسونه. خیال اینکه دیگری اعتماد به نفس داره باعث می شه که احساس علاقه در شما به وجود بیاد ؛ شاید یه زن اینجور حسی رو در مورد خودش نداشته باشه و حتی در سر خود نپروراند. قرار گرفتن یه عشق در زندگی می تونه از دست دادن اون ارزشها رو جبران کنه.

اگه مردی با اعتماد به نفس ، جذاب و موفق به نظر می رسه ، باعث می شه که زن احساس بهتری نسبت به خود پیدا کنه تقریبا میشه گفت خودشو در اون می بینه. زنی که اعتماد به نفس در خود حس نمی کنه تمایل شدیدی به تکیه کردن به مرد داره.

به عنوان یه قانون کلی ، وسواس بیشتر یه فرد ممکنه واسه به دست آوردن شریکی باشه که بتونه کمبودی که در خودش هست رو از اون بگیره.

وقتی که خودتون رو به هر دلیلی دوست نداشته باشین ، باعث می شه که خود رو در این ارزیابیای دقیق واسه پیدا کردن شخصیت مورد نظر از یاد ببرین. وقتی که شریک آینده به طور کامل ایده آل باشه، خیالات و خیالات زن به دست فراموشی سپرده می شن.

ایجاد دوست داشتن فردی در خود فرایندیست که باید طی شه. قدم اول اینه که اگه همه تلاش و تلاشتون رو روی ایجاد یه رابطه متمرکز کردین ، به یاد داشته باشین که شاید شما چیزی رو از فرد مقابلتون می خواین که خودتون به تنهایی هم قادر به پرورش اون در خود می باشین!!

ازخود سوال کنین که تمایلی به ایده آل نشون دادن شریک زندگی خود دارین و چیزایی رو که در مورد من حقیقی اون کشف می کنین شما رو آزار نمی ده؟ حال اگه در مقابل مرد ایده آلتان نقاط ضعف خودتون رو ندیده می گیرین، دوباره تمرکز کنین ، نه روی پیدا کردن شریک زندگی دیگه بلکه روی نقاط ضعف خودتون.

نوسینده : جیل وبر ، دکترای روانشناسی بالینی و نویسنده کتاب ” داشتن رابطه ، ایجاد صمیمیت “

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

آی بانو خوشبختی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *