کارکردن در از آرزوهای دور خیلی از فعالان در میدون آی تیه. اما کارمندان قبلی گوگل از این شرکت و روش کار در اون چه خاطرهایی دارن.

خیلی از مردم آرزو دارن در گوگل کار کنن. کار در میان مردمون با استعداد و دارای قدرت، پرداخت فوق العاده و داشتن امکانی واسه تاثیر گذاشتن بر میلیونا نفر در جهان، به همراه برخورداری از محیط کاری و امکانات و تسهیلات عالی، چیزایی هستن که می تونه هر انسانی رو به طرف این شرکت بزرگ جذب کنه. اما ده ها نوع غذا و تفریح مجانی، تنها وجوه کار کردن در گوگل نیستن. سایت Quora تجربیات آدمایی که کارمند قبلی یا فعلی گوگل هستن رو جمع آوری کرده که در میون این تجربیات، بعضی مشکلات و بدیای کار در گوگل هم دیده میشه.

2.jpg

۱. کارمندان صلاحیت و توانایی بیشتر از حدی دارن.

یکی از کامنت گذاران میگه: «طبق اعتبار برند، قدرت پرداخت و نیازای فنی بالا، گوگل شرایط بسیار سختی واسه استخدام وضع می کنه. بدترین بخش کار در این شرکت اینه که همه صلاحیتی زیادتر از اندازه واسه شغلی که انجام میدن دارن.»

۲. کار کردن در گوگل زندگی شما رو تحت تاثیر قرار میده

یه کارمند فروش قبلی میگه: «بدترین وجه کار این بود که بیشتر وقت و انرژی شما رو می سوزونه. اگه کنترل زمان براتون مهم نباشه و اون رو در دست نگیرید، بعد از یه مدت می بینین که این شغل تبدیل به کل زندگی تون شده.»

3.jpg

۳. اونا فقط به نتیجه های کار و پیشرفتای قابل اندازه گیری و قابل لمس ارزش میدن

یه مهندس نرم افزار قبلی گوگل میگه: «هر پیشرفتی که بر اساس اندازه های متریک نبوده و با عدد و رقم قابل بیان نباشه، مثل اتلاف وقت در نظر گرفته می شه و کسی به اون وقعی نمی نهد.»

۴. رو راست بودن با همکاران سخته

کارمند قبلی گوگل عقیده داره در محیط کاری این شرکت تنها می شه با دوستان نزدیک تون در مورد یه موضوع بحث کنین. به دلیل اینکه افراد دارای قلمرو و محدوده مشخص با بقیه هستن و علاقه مند شنیدن نظر بقیه نمی باشن، گفتگوهای هدف دار و عینی میان همکاران خیلی کم اتفاق میفته.

4.jpg

۵. پروژه ها می تونن در هر وقتی به صورت دلخواه لغو شن

کامنت گذاری دیگه عقیده داره تا الان بدترین نکته کار در گوگل واسه اون این بوده که بعضی پروژه های فعال، با دلایل نامعلوم و دلبخواهی یه دفعه لغو می شن و آدمایی که سابقه کار روی اینجور پروژه هایی دارن، به دلیل چیزی که نبود تاثیرگذاری مطلوب در گذشته نامیده می شه، از گرفتن ترفیع و تشویق باز می مانند.

۶. بعضی مدیران بالادستی بیشتر از اینکه لیاقت داشته باشن، ترفیع می گیرن

یکی از مدیران فنی برنامه نویسی که سابقه کار در گوگل رو داشته، عقیده داره آدمایی وجود دارن که بدون دارا بودن توانایی رهبری و مدیریت، به رده های مدیریتی بالا می رسن. این آدما به دلیل اینکه باهوش به نظر می رسن و راهی دیگری واسه ترفیع دادن به اونا وجود نداره، به لایه های مدیریتی رسیده و یه دسته از مدیران باهوش اما بی لیاقت رو تشکیل دادن.

5.jpg

۷. تنوع کافی میان کارمندان وجود نداره

گوگل آدمایی مشابهی رو بارها استخدام می کنن. آدمایی که فقط از بین ۱۰ دانشگاه انتخاب شده و چیزهای مورد علاقه، تجربیات و جهان بینی مشابهی دارن.

۸. کار کردن در گوگل شما رو واسه شغلای آینده تون آماده نمی کنه

یه مهندس قبلی گوگل میگه: «بعد از کار به مدت چند سال، شما خیلی سریع رابطه تون رو با دنیای خارج از کفتون میره و اگه قرار باشه روزی از اونجا برید و در جای دیگری مشغول به کار شید، مشکل دارید.»

6.jpg

۹. وعده های بیشتر از حدی در زمان استخدام به شما داده می شه

یه کامنت گذار که چندین بار در بخشای جور واجور گوگل استخدام شده، می نویسه: «اگه می خواید عضوی از این شرکت شید، سفت و سخت گفتگو کنین و همه چیز رو به صورت نوشته شده درآرین. اونا وعده های مبهمی میدن که به نظر نمی رسن بتونن به همه محقق شون کنن.»

۱۰. به کارمندان قراردادی و موقت به چشم پایین تری نگاه می شه

10.jpg

فردی که تجربه کار موقت در گوگل رو داره، عقیده داره «نگاه های متکبرانه کارمندان رسمی این شرکت به قراردادیا آزار دهنده س. به نظر می رسه اونا این جوری فکر می کنن که کارمندان موقت از تواناییای ذهنی و اخلاقی پایین تری بهره مند هستن.»

۲۰ شغل با بیشترین درآمد در شرکت گوگل

دانستنیایی درباره گوگل

noindex خبرگزاری مهر گوگل