میلاد، ششمین برج بلند جهان 

 

شاید کمی ناعادلانه به نظر برسه که بیشتر مردم، بیماران قلبی و ریوی، خردسالان و کهنسالان شهرم هوایی خاکستری رو نفس بکشن و من این دستگاه تصفیه هوا رو بفرستم واسه سازمان حفاظت از محیط زیست و روی جعبه اون بنویسم برسه به دست ریاست محترم. فقط فرق کمی که این هدیه ناقابل با بقیه هدایا داره اینست که فقط یک هفته می شه از اون استفاده کرد و بعد باید برگردانده شه به همون آدرسی که روی بسته پستی نوشته ام. تصور اینکه دریافت هدیه اونو خوشحال یا ناراحت میکنه، یا اینکه اگه همون روز هدیه ام رو برگرداند و بگه از همون هوایی که مردم عادی استنشاق می کنن، استفاده میکنه یا… نمیدانم.

به تنها چیزی که فکرم قد داده اینست که شاید در اون یک هفته از اینکه هاله خاکستری کمتری رو دورش حس میکنه، یا نفسای عمیق بیشتری میکشه، یا اخبار آلودگی هوا و وارونگی دما رو کمتر دنبال میکنه، یا مادرجون کمتر از کپسول اکسیژن دستی اش استفاده میکنه و یا شاید پسربچه شش و اندی ساله اش بیشتر بالا پایین میپرد و شیطنت میکنه حس بهتری داشته باشه. شاید موقع عوض کردن فیلتر یا تمیز کردن دستگاه در آخر اون هفته و قبل از برگردوندن دستگاه به آدرس روی بسته پستی، متوجه عمق فاجعه بشه. حتی امکان داره از پنجره به طرف غرب شهر نگاه کنه ولی سازه بلندی که بنظر برسه ششمین برج بلند جهانه نظرش رو جلب نکنه. شاید گوشی رو برداره و زنگ بزنه به شرکت کنترل کیفیت هوا و بگه:

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   ارائه شیرهای هیدرولیک و پنوماتیکی با بهترین کیفیت

سلام. امروز چه خبر؟

شاید هم در صبح آخرین روز کاری هفته، پشت چراغ قرمز نگاش بیفته به شاخص آلودگی هوا و رنگای قرمز و نارنجی روی تابلو یادآور آژیر قرمز رنگ اورژانسی باشه که در اون از هر ده نفر یک نفر از آلودگی هوا مردهه.

موقع پیاده شدن از ماشین که سیستم گرمایی داخل ماشین رو خاموش میکنه و پروندهای جدید امروز رو برمیدارد، شاید به یاد وارونگی دما که شاید چند روز آینده گریبانگیر همه ما می شه بیفته و نفس عمیقی بکشه. حتی شاید با لبخند وارد شرکت بشه و پرونده جدید رو با دستش بیشتر فشار بده.

امروز پیک سازمان اون دستگاه رو برایم پس فرستاد، جعبه رو روی زمین گذاشتم و به در بسته تکیه دادم. پیش خودم فکر میکنم شاید الان داره به شرکت کنترل کیفیت هوا زنگ می زنه و می گه:

سلام. امروز کاری میکنیم کارستان!

شاید فردا ششمین برج بلند جهان هم مثل پنج تای قبلی، باشکوه تر و شفاف تر به نظر برسه!

Related articles

در تلگرام؛ شکل های مختلف تلگرامی و اصول به کارگیری اونا 

  حتما تابه حال از موج بزرگ در شبکه های اجتماعی در سراسر دنیا باخبر شدین، اما شاید تعداد زیادی از این شبکه های اجتماعی در ایران کاربردی نداشته باشن. الان در ایران شبکه هایی ازجمله تلگرام، اینستاگرام و لینکدین روزبه روز رشد بیشتری رو تجربه می کنن و درنتیجه هم بر این شبکه ها […]

Learn More

دانش چیست

از نظر ویگ[1]، دانش شامل حقایق و باورها، مفاهیم و اندیشه ها، قضاوت ها و انتظارات، روش شناسی یا علم اصول و نحوه انجام فنون است ( صلواتی و همکاران،1390: 22). موفقیت و تداوم حیات سازمان­ها در برخورداری از دانش و اطلاعات است. و دستیابی به این هدف با مدیریت دانش و به کارگیری مدل […]

Learn More

غرفه سازی نمایشگاهی و مدیریت هزینه های آن

  هزینه غرفه سازی بسیار تحت تاثیر و وابسته به عوامل مختلفی است زیرا هر اقدامی که شما در نمایشگاه انجام می‌دهید درنهایت ارتباط مستقیم با موفقیت بودن یا نبودن غرفه شما خواهد داشت. بسیاری از شرکت‌هایی که برای نخستین‌بار در یک رویداد حضور می‌یابند، اشتباهات بزرگی مرتکب می‌شوند که تمام زحمات‌شان را تحت تاثیر […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید